Drukowanie PDF

Witam

Mam problem z wydrukiem kilku plików PDF i nie udało mi się ani “wygooglować”, ani znaleźć na tym forum odpowiedzi. Mam przeskanowany zeszyt formatu A4 i chciałbym go wydrukować, lecz wydruk wychodzi jakoś dziwnie powiększony (niżej wklejam zdjęcie wydruku). Sprawdzałem ten plik na dwóch drukarkach (Canon MP510 i HP DeskJet 815c) i na obu jest to samo. Wiem, że nie jest to wina samego pliku, ponieważ podobną sytuację miałem z plikiem zrobionym z Worda, ale wtedy pomogło mi drukowanie każdej strony osobno (no i było o wiele mniej stron do wydruku ;)), a poza tym jest to ogólnie dostępny plik (pobrałem go ze strony mojego wykładowcy) i nikt nie zgłaszam takich problemów. Czy ktoś wie, gdzie tutaj jest haczyk? Dotąd nie miałem problemów z wydrukami, ale może wystarczy jakąś opcję zmienić w samym Adobe? Ustawienia samej drukarki są w porządku (standard papier, format A4, bez skalowania).

20080601002py0.th.jpg

ps. wypadałoby dodać, że działam na Adobe 8.0 Pro.

Wyłącz dopasowywanie obrazu do rozmiaru papieru, włącz centrowanie (wyśrodkowanie strony). Prosto z tego programu drukujesz czy za pomocą drukarki wirtualnej ??

Mam wyłączone dopasowywanie obrazu i włączone centrowanie. Drukuje bezpośrednio - prosto z Acrobata na drukarkę.

edit1: mam rozwiązanie - “zmniejsz do rozmiaru papieru”. Ehh starzeję się chyba, skoro nie zauważyłem tej opcji :frowning: Dzięki wielkie rokko za odpowiedź.