Drukowanie przez siec

Witam.

Niedawno połączyłem moje 3 komputery w domu sieciąhybrydową. Laptop jest połaczony siecią bezprzewodową, a pozostałe stacjonarne kablem, a wszystko za pomocą rutera firmy Linksys.

No właśnie - czy mozna wiec mówic tu o połączeniu sieciowym w ogóle w tej sytuacji. Internet ciągne od dostawcy osiedlowego, a wiec wszytsko przez kabel, nie mam w domu zadnego serwera.

Czy istnieje w takim przypadku możliwośc korzystania z jednej drukarki przez te trzy komputery?

Jeśli tak,to jak zrobic, zebym mógł z laptopa drukowac normalnie przez tą siec, a nie musiec ciagle przychodzic do tego jednego kompa przy którym jest drukarka i przełaczac kabel USB.

Jedyne co mi się udało do tej pory zrobic z tym fantem,to udostępniłem drukarkę w sieci, ale nie wiem czy jest ona tylko w sieci osiedlowej, czy w sieci domowej :expressionless:

Wejdź do “Moje miejsca sieciowe” a następnie “Dodaj miejsce sieciowe” jak już zrobisz połączenie to wejdź w “Drukarki i faksy” i zobacz czy odnalazło drukarkę.

tzn na laptopie tak mam zrobic, o ile rozumiem :smiley:

Złączono Posta : 23.10.2007 (Wto) 22:29

no i jeszcze nie wiem jak nazywają się te poszczególne kompy w sieci, lub jaki mają adres, bo w “dodawaniu nowego msca w sieci” wym,agany jest adres komputera w sieci, a ja nie wiem co wpisac. Jak to można sprawdzic?

192.167.1.100 - to ip mojego komputera nadane przez linksysa. Czy właśnie to mam wpisac przy dodawaniu sprzętu? Bo własnie dodawałem już sprzęt i wpisałem w nazwie i adresie dodawanego komputera ten adres to mi po dodaniu nowego połączenia sieciowego napisało,że nie mam uprawnien do korzystania, albo źle skonfigurowane połączenie.

Przxy adrsie kompa wpisałem ftp://192.167.1.100

Czy o to chodziło?

W zasadzie jak wchodzę w otoczenie sieciowe, to nie pokazuje mi żadnego komputera, oprócz mojego - wcześniej pokazywało jeszcze komputery z sieci osiedlowej.

Mamprogram ZoneAlarm, więc wyłączyłem go na czas próby połczenia z komputerem bo czasem blokuje takie wejścia i też się nie połączyło.

Co dalej?

Złączono Posta : 24.10.2007 (Sro) 8:28

aha, mam win xp