Drukowanie przez wifi

Witam. Mam problem z drukowaniem przez wifi.

Mam lapka z wifi, ruter D-Link DI-524 i drukarke Epson Stylus SX515W i nie mam zielonego pojęcia jak to połączyć żeby można było drukować bez kabla.Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.

Z góry dzięki

W instrukcji wszystko powinno być jasno opisane. Na drukarce musisz skonfigurować sieć tzn. podać do jakiej sieci WLAN drukarka ma się podłączyć (czyli do twojego rutera bezprzewodowego), ustawić adresy sieciowe chyba, że wolisz aby były automatycznie pobierane z rutera poprzez DHCP. Następnie pozostała instalacja oprogramowania drukarki na komputerach, które mają z niej korzystać. Oprogramowanie samo powinno wykryć drukarkę podłączoną bezprzewodowo do sieci.

Postępując według instrukcji dochodzędo miejsca gdzie komputer ma wykryć drukarkę i na tym koniec - nie może jej znaleźć

A ustawiłeś na drukarce połączenie drukarki z ruterem?

Sama drukarka odnajduje siec w której ma działać - problem zaczyna się przy próbie znalezeinia drukarki przez komputer

Znajomy ostatnio kupił drukarkę HP z funkcją wifi i też nie szło jej wykryć po wifi aż w końcu sterownik dał komunikat aby podłączyć ją po kablu celem zainstalowania sterownika, może u ciebie też trzeba tak zrobić.

trzeba i tak właśnie robię

Żeby było jasne to jeszcze dodam że po dokończeniu instalacji sterownika w HP już można drukować po wifi (bez kabla).

Co prawda już nie wiem jak ale w jakiś sposób udało mi się to zrobić i działa tak jak należy.

Dzięki za zainteresowanie