Drukowanie w dobrej jakości - jak tego dokonać?

Witajcie. Mam pytanie. jak zrobić tak, by wydruk był takiej jakości jak ten na ekranie? Tak wyraźne litery, ładne gradienty itd. Dobrze by było, żeby ktoś opisał to dla zwykłej drukarki, bo to mała liczba sztuk :slight_smile: Ponadto jakiej maksymalnie “sztywności” kartkę można wydrukować na zwykłej drukarce?

PS: Jeżeli ktoś wie jak wydrukować na kartce formatu A4 dwie kartki A5 w taki sposób, by były one obok siebie, gdy karta A4 jest w poziomie to z chęcią przeczytam jak to zrobić.

arlid , jakość druku zależy od 2 zmiennych: od jakości tuszu i od jakości papieru, używając badziewnego taniego papieru o małej gramaturze wydruk będzie marny i tak samo będzie przy użyciu taniego mocno rozcieńczonego tuszu.

Jeśli chcesz mieć taką jakość jak na monitorze to musisz użyć papieru foto, tuszu photo i ustawić w sterowniku drukarki jakość druku na photo.

Maksymalną grubość kartki na jakiej można drukować określa producent w specyfikacji drukarki bo jest to zależne od konstrukcji drukarki.

Co do drukowania 2 stron A5 obok siebie na pojedynczej kartce A4 to w sterowniku drukarki musisz ustawić sobie opcję w rodzaju “Układ stron” gdzie określasz ile stron dokumentu ma być wydrukowanych na pojedynczej stronie.

O szczegóły zapytaj wujka Google.

scripter1 , dzięki, poczytałem, zobaczymy co z tego wyjdzie :slight_smile: Co do tuszu, to nawet nie wiedziałem, ze jest oddzielny do photo :wink:

Do tego dochodzi jakość zapisanego dokumentu/zdjęcia (ile dpi) oraz w przypadku wiernego odwzorowania kolorów - korzystanie z profili icc umożliwiających korzystanie z CMYK’a.