Drukowanie w dos-ie przez siec

Witam.

mam pytanie. wie ktos moze co zrobić by mozna było drukowac z programu dosowego przez siec?? ?? mam drukarke podłączona do komp1, a na komp2 mam program placowo-kadrowy z ktorego musze wydrukować pare stron.

w Windowsie idze normalnie, a w dosie wyskakuje bład ;/ ;/ ;/

P.S.

polecenie: Net use lpt1: \komp1\drukarka nie działa ;/ ;/ ;/

P.S. komp1 (ten z drukarka) ma win2000PROF) a komp2 (z programem dosowym) WinXP

Z góry dzięki za pomoc.

to polecenie wygląda tak:

net use lpt1 \komp1\drukarka

bez : za lpt1

co to za drukarka ? i jeżeli na USB to może być problem

program dosowy ustaw żeby drukował na tym porcie który zmapujesz

czasami trzeba zainstalować dodatkowy element w windowsie, zaawansowane zarządzanie drukarkami unix ( jakoś tak)

nie mam windowsa pod ręką ale jest to chyba w PANEL STEROWANIA> DODAJ/USUŃ PROGRAMY > ELEMENTY SYSTEMU WINDOWS

jaki błąd wyskakuje ?

bd267102a9b4a423m.jpg

HP LaserJet 1100, wiec połączona przez PLT

niema takiej opcji, program dosc stary pisany na zamówienie, nie przewidywano wtedy opcji druku przez siec.

HP LJ1100 z tego co pamiętam ma problem z drukowaniem “normalnych” znaków z dosa, drukuje różne bzdurne znaki i trzeba hputils dograć żeby ustawić inną czcionkę niż domyślna jest w drukarce

nie ma znaczenia czy przewidywano czy nie, net use udaje ten port przecież

a wpisz samo " net use " i zobacz czy masz poprawnie podłączony ten port

może firewall jakiś blokuje na tym win2k ?

nie lpt1, bo to jest zazwyczaj istniejący port fizyczny w komputerze, tylko lpt2, bo on będzie pierwszy wolny.

jeśli program nie obsługuje innych portów niż lpt1, to wyłącz ten port w BIOSie i wtedy go zmapuj jako tę drukarkę sieciową.

mrooveq nie masz racji…

sprawdź i zobacz.

może niektórym windowsom nie przeszkadza, że muszą się zastanawiać co oznacza lpt1, ale dwóm na których to testowałem zdecydowanie lepiej robiło jak miały wyraźnie pokazane, że lpt1 to albo port fizyczny, albo drukarka sieciowa - nie trzeba było co jakiś czas usuwać mapowania i ustawiać go ponownie.

nie muszę sprawdzać, w pracy mam co dziennie kontakt z takimi ustawieniami .

dodaj plik BAT do autostartu który będzie zawsze podłączał drukarkę

a takie problemy są ale jak komputer który udostępnia drukarkę zostanie później odpalony

w moim przypadku mijało się to z celem, bo komputer działał 24/7, bo serwował bazę danych gastronomicznych i hotelowych.

jeden z komputerów który udostępniał drukarkę był uruchamiany w tym samym czasie, bo to był ten sam komputer. żeby drukować z programu dosowego trzeba było najpierw udostępnić lokalną drukarkę (usb), a potem mapować ją na jakiś port.

ja osobiście problem rozwiązałem zupełnie inaczej, bo comarch wydał dla swoich programów dosowych windowsowy serwer wydruków, który wydruk tekstowy konwertuje na pdfa i wysyła na systemową domyślną drukarkę.

a masz to gdzies?? ??