Drukowanie w innym kolorze z PDF'u

Witam,

mam taki problem: chciałbym wydrukować sobie arkusz maturalny, ale nie mam czarnego tuszu. Chcę go sobie wydrukować np. na granatowo, ale nie wiem jak ustawić jakieś preferencje (jeśli to w ogóle jest możliwe), aby wydrukować to sobie w takim kolorze. Te arkusze które chcę druknąć są zapisane w PDF’ie. Nie chcę przenosić wszystkiego do Worda, bo czcionki moge tam zrobić kolorowe, ale już obrazki musiałbym przerabiać np. w gimpie, żeby były w odcieniach niebieskiego, a nie czerni. Chodzi mi o to jak zrobić, mając do dyspozycji tekst z grafikami (wszystko w odcieniach czarno-białych) - jak to wydrukować w odcieniach niebieskiego? Tzn. żeby była taka np. opcja drukuj w odcieniach niebieskiego czy coś w tym stylu? Albo jakaś inna przeglądarka niż Adobe Reader? Inne rozwiązanie? Z góry dziękuje.

  1. Ściągasz darmowy program Foxit Reader

  2. Otwierasz plik w formacie .pdf

  3. Z górnego paska wybierasz Edycja -> Ustawienia

  4. W zakładce Dokumenty zaznaczasz opcję Własne kolory

  5. Ustawiasz dowolny kolor.

:slight_smile:

Dzięki, chociaż i tak nie moge tu zmienić odcieni obrazków :smiley:

Podaj linka do tego arkusza. Spróbuję przerobić te obrazki na niebieskie.

Weź pierwszy lepszy arkusz z grafikami np. z rozszerzonej geografii 2009. Jak się uda zmienić odcienie obrazków, to napisz jak to zrobiłeś. Arkusze obecnie znajdziesz na CKE i na każdym portalu.

Ale jak się nie da to nie zaprzątaj sobie tym głowy

A próbowałeś zwyczajnie wydrukować? :slight_smile:

Jak nie masz czarnego tuszu, to drukarka powinna automatycznie wydrukować to w odcieniach szarości. Jaką masz drukarkę?

Próbowałem, ale nie idzie. Zresztą nie ważne, to może właściwie poczekać aż kupie sobie ten tusz.

HP PSC 1510