Drukowanie w Płatniku

a wiec tak chce wydrukowac dokumenty z Programu Gratyfikant wersja chyba 2, jest to program dosowy. Drukarka jest podlaczona do kompa przez usb, przez co w tym programie nie wykrywa jej i sie nie da nic wydrukowac. co nalezy zrobic aby mozna bylo drukowac?? nalezy napisac np. jakiegos batch ktory przekierowal by wydruk z portu lpt na usb???

Często są problemy teraz z tymi drukarkami na USB ja używam programu buchalter i po prostu po zmianie drukarki na taką z portem usb nie mogłem drukować napisałem do nich i przysłali mi programik dzięki któremu moge drukować ale strasznie muli on kompa widcznie przekierowanie z portu lpt na usb wymaga znacznej mocy komputera na dodatek wydruk nie następuje od razu tylko po pewnym czasie najpierw wydruk zapisany jest na dysk przekonwertowany a dopiero później następuje wydruk trzeba troche dłużej poczekać.Najlepiej napisz do ich pomocy technicznej na pewno coś takiego mają.

Bezpośrednio się nie da.

W opcjach administracyjnych ustawienia drukarki należy wybrać „wyślij do pliku” powstanie plik o nazwie druk.prn.

Rozszerzenie prn należy zamienić na txt następnie w programie WordPad wybrać opcję

Plik => otwórz *.txt dla DOS.

Dopiero tak otwarty plik można zapisać jako *.txt Windosowski.