Drukowanie z odległego kompa poprzez sieć-jak to się robi?

Jest komputer koleżanki, na którym - dajmy na to - oblicza PIT interaktywny. Tego, co ma na ekranie, nie da się wysłać w postaci pliku do drukowania, a ona drukarki nie posiada. Co zrobić, by wydruk się odbył Z JEJ KOMPUTERA na mojej drukarce podłączonej do internetu? Z tego, co wiem, to chyba należałoby utworzyć GRUPĘ ROBOCZĄ z jej i mego komputera oraz uczynić jako jej drukarką domyślną moją drukarkę, tak? Jak to sie DOKŁADNIE robi? Jaki jest najprostszy sposób? A nie tylko dla nas, ale i w przypadku innej osoby? Mam Windows XP Home Edition. Komp chroni ioloAntiVirus.

0:44 - już jestem bliżej, niż dalej i dzielę się wiedzą: wszystko jest opisane w Pomoc i obsługa techniczna/Drukowanie i wysyłanie faksów/Drukowanie w sieci :slight_smile:

1/ kombinujecie jak koń pod górkę - rozwiązaniem tego jest instalacja np. PDFCreator (koleżanka “drukuje” do PDFa, Ty to drukujesz)

2/ grupy robocze tu nie mają nic wspólnego - wszystko zatrzyma router (jak nie jesteście w jednej podsieci np. za pomocą VPNa),

3/ Co do Twojego pytania:

  • dodajesz usługę (“Inne usługi plików i drukowania w sieci”) i tam w szczegółach “usługi druk. dla Unix”. Potem sprawdzasz, czy usługa się uruchomiła.

  • musisz oczywiście zapewnić dostęp do portu z zewnątrz (przekierowujesz port na swój lokalny komputer: 515)

  • robisz porządki w firewallu, żeby wpuszczał

  • koleżanka łączy się na Twoje IP (drukarka sieciowa).