Drukowaniu wielu z PDF X-change viewer

Witam,

Mam oto taki problem że chcę wydrukować 50 pojedynczych plików pdf…

Korzystam z PDF x-change viewera i on nie ma opcji drukowania z menu kontekstowego…

Nie chce mi się wchodzić w każdy plik i go drukować tylko zrobić to jednym kliknięcie z automatu…

Spotkał się ktoś z tym problemem i wie jak sobie z nim poradzić ??

Pozdrawiam

może połącz pliki w jeden i wydrukuj. do łączenia użyć możesz http://www.paologios.com/ lub http://www.dobreprogramy.pl/PDF-Split-a … 27764.html

Problem polega na tym że w firmie nie mogę nic instalować a próby namówienie IT na cokolwiek spełzają na niczym…

Myślałem że może da radę dodać jakiś wpis w rejestrze, który doda takie menu kontekstowe drukowania :slight_smile:

Pozdrawiam

możesz spróbować zaznaczyć pliki pdf w folderze i z menu kontekstowego systemu (nie programu) wybrać opcje “drukuj”.

można jeszcze otworzyć okno drukarki. nie właściwości, a okno podglądu kolejki plików do drukowania (ikonka pojawia się w zasobniku systemowym podczas drukowania). w win7: “urządzenia i drukarki” > ppm kliknąć drukarkę i wybrać “zobacz co jest drukowane” (ewentualnie kliknąć 2x drukarkę i dopiero potem wybrać ww opcje). powinno wyskoczyć okienko z listą plików do drukowania. możesz spróbować przeciągnąć do niego wybrane pliki i zobaczyć czy da to żądany efekt.

No w tym sęk że ten w menu kontekstowym dla plików *.pdf opcja “DRUKUJ” jest dzięki Adobe Acrobat Readerowi… To on dodaje tam opcje drukowania dla rozszerzenia *.pdf

U mnie bez różnicy czy zaznaczę jeden czy więcej plików *.pdf po kliknięciu prawym przyciskiem opcji drukuj nie ma… :frowning:

Natomiast przy tym drugim sposobie wyskakuje komunikat “Nie można wydrukować tego pliku. Spróbuj otworzyć plik w poprawnej aplikacji i wydrukować go przy jej użyciu.”

Ale mam inny pomysł… Może jakiś posiadacz Acrobat Readera wkleić klucz rejestru odnoszący się do opcji “Drukuj” ??

Możliwe że będzie to tutaj…

Pozdrawiam

Dodane 15.05.2013 (Śr) 13:02

Ok jakoś sobie poradziłem :slight_smile:

Ogólnie jeśli ktoś wie jak dodać to nadal bardzo chętnie przyjmę to rozwiązanie…

Otóż mam Readera na kompie ale z uwagi na to że nie jest on domyślny to menu kontekstowe mam od X-changa… bez drukowania

Zrobiłem to trochę na około i stworzyłem skrót na pulpicie…

"C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\AcroRd32.exe" /p /h

Zaznaczam pliki i najzwyczajniej w świecie je przeciągam na ten skrót i działa…

Jednakże wolałbym żeby ta opcja była z menu kontekstowego dlatego nadal czekam na propozycję rozwiązania :slight_smile:

Pozdro