Drukuje max. 15 plików worda


(Sebacino) #1

Witam

Posiadam drukarkie HP Photosmart C 3180, Win 7, nowe sterowniki do drukarki. Problem mój jest tego typu że nie mogę drukować więcej niż 15 plików Worda, przedtem jak miałem Vistę, to mogłem zaznaczyć nawet 40 plików i wszystko drukowało bez problemu( wyskakiwał tylko monit. że drukowanie 40 plików może spowolnić prace komputera).

Jest to dla mnie uciążliwe zaznaczanie co chwila po 15 plików jeśli drukuje ich większą ilość.

Jeszcze jedno co zauważyłem, zdjęcia mogę w dowolnej ilości zaznaczyć i drukować, próbowałem pliki zwykłego notatnika drukować i tez nie można więcej jak 15,to samo z plikami typu Adobe Acrobat Document.

Ps. Sprawdzałem na trzech kompach z Windowsem 7 ----- i wszędzie ten sam problem

Może ktoś wie jak rozwiązać problem

Z góry dzięki za odp


(Veers) #2

To mi przypomniało że kiedyś już o tym limicie gdzieś czytałem - ale nie bardzo mogę sobie przypomnieć gdzie. Na socialu (http://social.answers.microsoft.com/For … 5bda747192) też temat jakby umarł …


(Sebacino) #3

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc24dbd310b1b7f4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ac18cb7aa0a8543.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1043d7264a70195.html

Dodane 06.06.2010 (N) 18:08

Z tego co tam wyczytałem to faktycznie jest to wina niedopracowania systemu, przesiedziałem nie mało godzin przed kompem żeby to rozwikłać, sprawdzałem rożne fora i nikt jak na razie nie potrafi udzielić odpowiedzi czy idzie z tym coś zrobić.

■■■■■■■ nie wiem może przeinstalować system na Viste lub XP, poświęcam dużo czasu przy drukowaniu i takie zaznaczanie co chwila 15 plików i wciskanie “drukuj” mnie nie rajcuje.

Miałem nawet speca u siebie od komputera posiedział…posiedział, zrobił wielkie gały i poszedł(oczywiście nic nie poradził ani nie rozwiązał problemu).

Panowie , panie, ktokolwiek pomóżcie bo nie mam już żadnych pomysłów.


(Veers) #4

sebacino - dziś ci nie obiecuję (musiałbym odpalić laptopa …), ale coś mi mówi że kiedy szukałem opisów rozwiązania problemu - ktoś - bodajże na technecie - podał nazwę programu dzięki któremu m.inn. można ten problem rozwiązać. Nie interesowałem się tym jakoś specjalnie - bo ten “błąd” dla mnie był tylko czystą ciekawostką.


(Sebacino) #5

Dzięki bardzo za zainteresowanie Veers :smiley:


(Zulowski) #6

napisz albo poproś kogoś o napisanie prostego skryptu który będzie po kolei zaznaczał i wysyłał do drukowania pliki za ciebie ;p


(Sebacino) #7

Kurcze nie bardzo wiem o co chodzi z tym skryptem, ani nie mam kogo zbytnio spytać o niego, nie wspominając o napisaniu go.

Może coś więcej na ten temat.


(Zulowski) #8

Jeżeli wszystkie pliki trzymasz w 1 katalogu, to można by napisać prosty skrypt, który by podsyłał po kolei pliki z katalogu do druku, ewentualnie można by napisać programik, z takim katalogiem, który by właśnie tworzył kolejkę i pośredniczył miedzy oprogramowaniem Windowsa do druku.

Odpytywałby stan drukarki, aktualną ilość plików które się drukują, jak było by miejsce, dokładał by kolejny.

Ja niestety Ci w tym nie pomogę, bo nie mam czasu na pisanie hobbistycznych programów, ale napisz posta na tym forum w katalogu programowanie, może ktoś pomoże :wink:


(Sebacino) #9

Witam ponownie

Pobrałem sobie programik Print Conductor i przez niego odpalam pliki Worda i inne do drukowania, drukuje ile chce i bez otwierania ich, jednak dalej nie rozwiązuje to problemu czemu w Windowsie 7 tak skopali to że nie można przesłać do druku więcej niz 15 plików, w poprzednich wersjach systemu można było zaznaczać ile się chciało.

Pozdrawiam

Ps. Może ktoś kiedyś wpadnie na pomysł jak rozwiązać ten problem w prosty sposób to niech pisze, chyba że do tej pory Microsoft wypuści jakieś uaktualnienie systemu który to naprawi. :smiley:


(Zulowski) #10

Widocznie zapobieganie overflow, w windows 7 starter nie można zmienić tapety… itd ;p