Drupal - błędy

Witam,

dzisiaj stworzyłem małą stronkę na drupal’u. Ale zaraz po instalacji wysypał mi błędy.

* warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 15194 is not allowed to access /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp/filemEaGnq owned by uid 48 in /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/includes/file.inc on line 773.

* warning: fopen(/home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp/filemEaGnq) [function.fopen]: failed to open stream: Success in /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/includes/file.inc on line 773.

* Nie udało się utworzyć pliku.

* warning: fopen() [function.fopen]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 15194 is not allowed to access /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp/filefu1Ro5 owned by uid 48 in /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/includes/file.inc on line 773.

* warning: fopen(/home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp/filefu1Ro5) [function.fopen]: failed to open stream: Success in /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/includes/file.inc on line 773.

* Nie udało się utworzyć pliku.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to naprawić ?

http://www.php.net/manual/en/ini.sect.safe-mode.php

aklbo w pliku .htaccess w głównym katalogu domeny dodajesz

php_value safe_mode 0

albo w pliku konfiguracyjnym w bloku PHP

ini_set('safe_mode',0);

Jak to nie pomoże to prawdopodobnie tam gdzie podają komunikaty powinny być pliki, ale się nie zapisały bo nie ma uprawnień do tego katalogu. Proponuję nadać dla katalogu “/home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp/” uprawnienia 777 (lub rwxrwxrwx, lub odczyt, zapis, wykonanie dla właściciela, grupy i pozostałych)

1 akcja się nie udała.

Zacząłem zmieniać atrybuty, wszystko w tmp muszę ustawić na 777. Ale niektórych się nie da. Pisze, że nie można zmienić atrybutów zdalnych plików. ???

[EDIT] To jest darmowy serwer czy jakiś płatny lub prywatny?

Stwórz jakiś plik np. test.php i test2.php w katalogu głównym domeny i wpisz odpowiednio

<?php

echo (int).ini_get('safe_mode');

?>

<?php

phpinfo();

?>

Odpal to przez domena.pl/test.php i domena.pl/test2.php Na 1. stronie ujrzysz 0 albo 1 - obstawiam że jest “1”. W takim przypadku warto napisać do admina aby dał możliwość zmiany tego atrybutu lub żeby sam zmienił. Na 2. ujrzysz albo i nie całą konfigurację serwera, w którym jest m.in., opcja powyżej. A masowa zmiana uprawnień plików przez PHP wygląda tak jak niżej. Warunek - apache (lub to na czym serwer stoi) musi być właścicielem.

exec('chmod -R 777 /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/sites/default/files/tmp');

Jeśli właścicielem nie jesteś Ty (użytkownik) ani apache to pytanie co tworzy te pliki?

Jestem adminem całej strony. Założyłem sobie ją na http://www.hostil.pl.

Ale mam prośbę, ponieważ jestem laikiem. Mógłbyś napisać to bardziej łopatologicznie ? Bo naprawdę nie kumam.

Jak władowałem ten test.php na serwer to wywala mi takie coś:

Parse error: syntax error, unexpected '.' in /home/mars/domains/mars.a.pl/public_html/test.php on line 2

Chyba zrezygnuję z tego hostingu i poszukam innego:| same problemy tu.

EDIT: temat można zamknąć - przeniosłem wszystko na inny hosting, gdzie śmiga aż miło.

[EDIT 04-04-2010 15:16] korekta - literówka

… trzeba patrzeć co ja wypisuje, bo ja kodu nie sprawdzam tylko pisze w poście na forum… no kropka się wstawiła…

Na przyszłość: http://php.net/ oraz http://translate.google.com/ w dowolnej kolejności

Fajnie że się udało to odpalić. Czyli jeśli wszystko robiłeś tak samo to na 99% to był problem z przestarzałym już safe_mode lub niemożnością odpalenia polecenia, z którą spotykam się szczególnie na darmowych serwerach.

No właśnie to był darmowy serwer. Narazie to taka stroneczka :stuck_out_tongue: na początek. Dlatego nie ma sensu wykupywać płatnego.

Ale dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdro