Drżenie obrazu na monitorze LCD [Belinea 19" LCD 1925 S

Ostatnio zauważyłem, że prawa strona monitora zaczęła mi “drżeć” w grze (Warcraft 3). Zbagatelizowałem to, ale dzisiaj zauważyłem, że tak samo dzieje się z tekstem w okienku rozmowy GG :frowning: To jest strasznie rozpraszające. Troche o tym poczytałem i dowiedziałem się, że sprawcą może być niejaki moduł FRC… Niemniej jednak dużo mi to nie mówi :stuck_out_tongue: Można to jakoś naprawić?

PS Dodam, że pracuje na rozdzielczości 1330x900. Monitor obsługuje też 1440x900 ale wtedy obraz zaczyna drżeć po około 10 minutach pracy :frowning:

*FRC to moduł, który symuluje brakujące kolory dzięki ditheringowi (prawie zawsze). Od jakości modułu FRC zależy jakość kolorów.

*dithering - drżenie obrazu, technika dzięki której moduł FRC symuluje brakujące kolory. Efekt ditheringu jest widoczny przy oglądaniu filmów, zdjęć, obszarach wypełnionych regularnymi wzorami i o jednolitym kolorze.

a próbowałeś przeinstalowac sterowniki od karty graifcznej?wiem że to brzmi głupio ale u mnie na rozdzielczości 1024x768 kiedyś też zaczął obraz drżec a nawet był zamazany i nic nie było widac.Dopiero reinstalacja sterów pomogła.

Oczywiście, że zainstalowałem :slight_smile: Do karty graficznej, i do monitora. Nawet przed chwilą reinstalowałem ale nic nie pomogło…

Spróbuj przepiąć w inne gniazdko zasilające lub jeśli nie masz to w listwę. Często się spotkałem, że obraz drgał jak były jakieś zakłócenia w zasilaniu. Często przepięcie w inne gniazdko pomagało.

Zrobiłem jak mówiłeś mkwawa ale to też nie pomogło :frowning: Ale muszę przyznać, że pomysł niecodiznny, nogdy bym na niego nie wpadał :smiley:

Zainstalij sterowniki monitora: http://www.maxdata.com.pl/services/fm/i … rId=103563. Sprawdź we włściwościach ekranu czy masz ustawione odświeżanie ekranu na 75 hz. Czesto obraz drży gdy jest ustawione 60 hz.

Stąd je pobrałem. A odświeżanie mam 60hz. Kiedy dam na 75hz to się zaczyna robić… śmiesznie :stuck_out_tongue: Wtedy drży, obraz jest niewryaźny, przesunięty… Ale czytałem, że wiekszość monitorów LCD pracuje na 60hz.

Najlepiej weź monitor do jakiegoś kumpla i u niego sprawdź będzie wiadomo czy to problem z monitorem czy z komputerem.

W LCD nie ma czegoś takiego jak “odświeżanie”.

http://www.pcworld.pl/news/98935.html

Ojej, wielkie mi ale :stuck_out_tongue: Wiesz o co mi chodziło ;] Tak czy siak nadal to nie rozwiązuje mojego problemu…

Zobacz jeszcze raz na 75 i nacisnij przycisk auto w monitorze, powinien automatycznie dostosować sie do ustawień.

Niestety, ale kiedy daje na 75hz obraz nie dość, że drży to jeszcze robi sięniewyraźny, ewidentnie monitor nie nadąża :slight_smile: Kiedy daje na rozdzielczość 1440x900 to max. “odświeżanie” wynosi 60hz… Czy kupienie lepszej karty raficznej pomoże? Obecnie mam GF 5200 FX 128MB, ale planuje przeskok na GF 7600GS…

Grafika raczej nic nie zmieni. Wygląda to na problem monitora. Tym bardziej, że jak napisałeś, wcześniej było wszystko dobrze. Jeżeli masz monitor na gwarancji to skontaktuj się z infolinią maxdaty.

witam

Mam podobny problem, mam monitor Belinea(19") 10 19 01, od jakiegoś czasu obraz miga:robi się raz jaśniejszy i raz ciemniejszy. Czy to jest usterka monitora, czy coś nie tak w ustawieniach?

Karta Ge force 6200 256MB,odświeżanie 75HZ

Cóż odkopuje temat bo problem ciągle się powtarza. Naprawde nikt nie wie jak można temu zaradzić??