Drzewo AVL C++

Witam - na zajeciach dostalem za zadanie napisac kod do drzewa AVL :

Znalazlem kod na stonie internetowej, ale nie wiem niestety jak go zaimplementowac do mojego zadania z dziedziczeniem i klasami virtualnymi… oto przyklad drzewa avl z ktorego chcialbym skorzystac:

Prosze o pomoc w implementacji mojego drzewa w 4 klasach ktore dzidzicza jedna z drugiej… Z gory dzieki

W czym dokładnie masz problem? Taka ogólna zasada tego to “budowanie domu z małych cegiełek”. Mamy węzeł, on przechowuje etykietę i ma jakąś listę incydencji. Drzewo, zapewne drzewo n-arne, mówiąc dokładniej, nieskierowany graf spójny, bez cykli. Składa się z węzłów. Drzewo binarne, to specjalny rodzaj drzewa n-arngo, którego zasada, jest taka, że każdy węzeł ma maksymalnie dwoje dzieci. AVL różni się już tylko tym od binary tree, że w trakcie wykonywania algorytmu, jeśli zostanie zachwiana równowaga drzewa, tj. wysokość |h| jakichkolwiek dwóch poddrzew wyniesie ostro więcej niż 1. należy wykonać rotację, która przywróci równowagę. Rotację wykonujemy na poddrzewach widzianych z węzła który zgłasza niezachowanie równowagi, ale to oczywiste chyba.