Dscaler jakie kodeki do nagrywania

Witam potrzebuje jakiś sprawdzonych kodeków do nagrywania w dscaler-ze i najlepiej od razu z opisem

Od dłuższego już czasu korzystam z “Xvid MPEG4 Codec” z pakietu KLite Codec Pack. Mam defaultowe ustawienia nagrywania. Pliki wynikowe nie są małe, lecz ich jakość jest niezła. Umożliwia to dalszą obróbkę nagrania.

Kodek jest darmowy. Ustawienia nagrywania w DScaler: Menu > Actions >Recording > Options… Na tej zakłedce wybierasz kodek, którego użyjesz do nagrywania i możesz także ustawić stopień kompresji. Tu wybierzesz też kanał urządzenia przez który będziesz nagrywał dzwięk, format zapisu (ogg, mp3, wav, i stopień kompresji.

ale co poustawiać w konfiguracji ?

Już pisałem. Nic nie musisz ustawiać, poza wyborem kodeka. Na zakładce o której pisałem post wyżej, wybierz z listy dostępnych kodeków “Xvid MPEG4 Codec”. Nie zmieniaj żadnych ustawień. Lista pokaże się po kliknięciu na przycisk “Compression Options”. Wybierz ten kodek i OK. Nagrywanie rozpoczniesz po wciśnięciu na klawiaturze Shift + R. Zakończysz wciskając “Shift +S”. Aha - w menu >BT Card > Piksel Width, ustaw 384, to ci się nagra obraz w proporcjach 4:3. Musisz zainstalować w systemie paczkę “KLite Codec Pack”, jeżeli jej nie masz…

Domyślnie plik avi nagra się do folderu w którym masz zainstalowany “DScaler”.

a jaką wersje kazza lite kodeka zainstalować ?

Wszystko co opisałem dotyczy “DScaler v. 4.1.15”. ale w poprzednich wersjach też to powinno działać.

zainstalowałem tego kodeka i mam wersje dscaler 4.1.8

Najnowszą. "K-Lite Codec Pack 2.81 Full

[15.9 MB]" ze strony http://home.hccnet.nl/h.edskes/mirror.htm

masz gg może tak mi pomożesz bo jestem w tym zielony bardzo bym prosił

No to powodzenia. Jak byś miał problemy, pisz, jutro się odezwę…

dobra jak coś to odpisuj

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 22:13

dziwne po 10 sekund zajmuje 3 mega a jak daje opcje kompresji daje tam xvid mpeg 4 daje ok i wychodzę. A jak wchodze na nowo to tam gdzie jest w kodekach rozdzielczość nie pisze xvid

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 22:20

i mam jakiś ok.2 cm pasek brązowy