DScaler - skąd dźwięk przy zgrywaniu TV i VHS?

A więc tak. Podobną listę problemów wstawiłem na innym forum (tym największym krajowym) i się zawiodłem. Chyba nie lubią tam tak opisanych problemów, wolą w jednym zdaniu…

  1. Co z dźwiękiem przy zgrywaniu? W DScalerze (4.1.15) mam ustawione “Audio Input: Line 1”, a minijack audio z VCR jest podłączony do gniazda “Audio In” w karcie TV. No i w takim wariancie, na wyjściu “Audio Out” w karcie jest cisza Jeżeli natomiast przełączę DScaler na “Line 2”, to pojawia się dźwięk z tunera.

  2. Po co w DScalerze, w “Settings” jest “Audio-Mixer Setup”? Czy to ma sens, skoro karty i tak nie obsługują dźwięku przez magistralę PCI, tylko przez wejścia/wyjścia analogowe? A jeżeli miałoby to przy zgrywaniu (przechwytywaniu) zadziałać, to jakie wejścia/wyjścia w mikserze systemowym trzeba wybrać/wyciszyć?

  3. Dotyczy odbioru TV: czy przy braku w karcie TV wewnętrznego wyjścia audio (które można by podłączyć np. do wejścia CD2 na płycie głównej z “integrą”), jest jakaś alternatywa do dziadowskiego (moim zdaniem) podłączania “Audio Out” w karcie do “Line In” w panelu audio płyty głównej przy pomocy kabla minijack/minijack? Poza tym: w moim mikserze systemowym jest od pewnego czasu wejście/wyjście “Audio tunera TV”? Po co? Nie wiem… Być może to pozostałość po oryginalnych sterownikach do karty TV. Na razie “Audio Out” karty mam podłączone prosto do amplitunera i jest to całkiem wygodne. Ale co, gdy będę chciał zgrać coś z tunera TV?

Karta TV: V-Stream VS-TV7134RF (odpowiednik K-World o tym samym symbolu).

DScaler: 4.1.15

PC: Pentium4 2,53GHz, 512MB RAM DDR1, HDD WD 80GB, 7200 rpm, Windows XP HE SP3.