DSJ 2.1 w Win XP SP3

Kiedyś mi działał DSJ 2.1 na Win XP SP3, a po reinstalacji systemu już nie. Pojawia się na chwilę czarny ekran i wraca do Windows. Nie działa skopiowanie autoexec.nt z C:\WINDOWS\repair.

Proszę o pomoc.

Uruchom w DosBoxie.

Tylko, że ja nie chcę używać DOSboxa.

Przeinstaluj DirectX.

Przeinstalować jak? Zainstalowałem instalatorem internetowym i nic to nie zmieniło. Max na XP to 9.0c?

Ktoś jeszcze coś pomoże? :slight_smile:

Hej,

Tak, DirectX w wersji 9.0c to ostatnia wersja na Windows. A próbowałeś reinstalacji gry?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie trzeba tam ustawić jakiegoś trybu zgodności win’98, palety kolorów 256, albo innego wynalazku, bo w końcu to gra DOSowa

Utwórz folder byle gdzie. To max do XP. Pobierz directx 9.29 https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html
Uruchom instalator, w pierwszym oknie kliknij browse i wybierz ten utworzony folder. Instalator do niego zainstaluje/wyodrębni wszystkie pliki directxa. Potem znajdź DXSETUP.exe i uruchom. To zacznie się właściwa instalacja directxa, czyli zsynchronizuje z systemem wszystkie biblioteki dll i pobierze do systemu. Po robocie usuwasz to, co pobrałeś i ten nowy folder z zawartością. Directx będzie działał. Inne directxy uruchamiają się z instalki, ale ten dopiero się wyodrębnia w folderze, a wlaściwa instalacja dopiero po uruchomieniu DXSETUP.

Próbowałem już

No właśnie jakiego “wynalazku”, bo mi tego brakuje…

DSJ raczej nie ma instalatora…

@Bogdan_G Zrobiłem jak napisałeś, ale nic to nie zmieniło.
Ponadto jak uruchomiłem dxdiag to wersja jakby ta sama była…

A uruchamianie gry jako administrator bądź / lub korzystanie z trybu zgodności z na przykład Windows 98?

Pokaż jakie masz pliki w katalogu z grą i którym próbujesz odpalić. Jeśli robisz zrzut ekranu z eksploratora Windows to włącz pokazywanie rozszerzeń plików.

Tak jak pisałem wyżej tryb zgodności nie pomaga, a w XP nie ma uruchamiania “jako administrator”


DSJ.exe oczywiście uruchamiam, ale co to może pomóc…?

A ze skrótu dsj.pif próbowałeś odpalać? W tych skrótach dosowych często chyba były parametry startowe ustawiane.
Jeśli to tez nie pomoże to uruchom cmd.exe i w nim uruchom grę, żeby zobaczyć czy wywala jakieś komunikaty błędu podczas zamykania.

Z dsj 2.1 - to uruchamiało się w trybie zgodności z w 98. Większość gdy udostępniania do pobrania zawierała wbudowany dosbox, nawet były instalacyjne z wbudowanym dosbox i wstępnie skonfigurowaną game ski - bo wielu graczom “źle wiatry odchodziły, te górne”.
Pech Stachu, to pobrał nie taką grę, co trzeba, żeby leciała w XP. A pełno jest tego w internecie, ale nie ma oficjalnej strony, więc wszystko w temacie, to drobne piractwo.

1 polubienie

@Bogdan_G sugerujesz pobranie z innego źródła? Ja mam swój oryginalny, indywidualny klucz do DSJ 2.1…

Nie sugeruję, bo możesz pobrać równo do rymu, abo trojana.
To jakim cudem ta instalka chodziła poprzednio na XP? A może to nie ta?
To już bardzo stara gra. Wg mnie - możesz używać. Nowszych kompilacji - nie, bo wciąż ktoś na nich zarabia.