DSL 3 - podział łącza bezprzewodowo

Witam !

Tak jak już w temacie wspomniałem chciałbym się od Was dowiedzieć jaki router najlepiej kupić do podzielenia łącza DSL 3 z Dialogu … Pracuję obecnie na Windows Vista Home Premium 64 bit, więc musi być z nim zgodny. Drugi komputer, który będzie podłączony do sieci to będzie zapewne laptop. Moje pytania są takie: czy będę musiał kupić kartę Wi-Fi do mojego komputera stacjonarnego, czy bezpośrednio z routera mogę sobie neta “podłączyć” ? Czy podczas dzielenie łącza, aby na jednym komputerze był internet to ten drugi musi również "pracować’, czy tym zajmuje się już router i przydziela łącze samodzielnie … ? Co do dzielenia łącza to będzie dzielone ono “pionowo” do mieszkania, które zajmuje się pod moim - w bloku. Co do ilości pieniędzy jakie zamierzam przeznaczyć na ten cel to koło 300 zł powinno chyba wystarczyć, lecz gdy będzie trzeba więcej to napiszcie :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dziękuje za udzieloną pomoc.

wystarczy mniej niż 300zł, potrzebujesz routera z WiFi. Oczywiscie do routera można podłączyć komputer za pomocą kabla sieciowego. Większość routerów dzisiaj ma wbudowane 4-portowe switche.

a jaki router polecacie ? Zależy mi na jakości, stabilności i prędkości transferu danych przede wszystkim … Np. taki, żeby poradził sobie w przyszłości z internetem o przepustowości 20 megabitów/s

domniemywam że posiadasz obecnie modem z wyjściem RJ-45… to jest taki jak pod karte sieciową…

jeśli tak jest to polecam Linksys WRT54GL:

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178016

sprawdzony solidny router, wiodącego producenta w tej branży…