DSL jak to jest?

Witam

Obecnie mieszkam za granica w wielkim domu gdzie jest 5 pokoi w kazdym z nich jest gniazdo do telefonu chcem podlaczyc internet tylko i wylacznie do swojego pokoju dostawca internetu bedzie Eircom odpowiednik Tpsa w Polsce, Eircom dostarcza router ktory podlacza sie do tego gniazdka, wspolmieszkanicy nie chca tego internetu ale boie sie ze jak podlacze ten internet u siebie to czy oni czasami nie przypna jakiegos modemu do gniazda w swoich pokojach i zaczna ciagnac na lewo.No i tu mam pytanie jest to mozliwe czy trzeba miec jakis kod dostepu czy cos takiego zeby odbierac sygnal, wiem ze na wifi jest cos takiego ale czy po kablu to nie mam pojecia.Jak cos napisalem nie tak to sorry, zielony jestem w tym.

1/ w jednej chwili może być aktywne tylko jedna synchronizacja z DSL - więc nie masz co się przejmnować

2/ na urządzeniu jest ustawione hasło i login użytkownika, więc się nie martw…

3/ ważniejsza sprawa - zmień na tej Netopii (dostaniesz taki router WiFi) szyfrowanie z WEP na WPA. Jak tego nie zrobisz, to większym problemem będą ludzie, co Ci się do sieci włamią (klucz do WEP nie wymaga nawet typowego “łamania” za pomocą przechwyconych pakietów, ale jest nadany za pomocą odwracalnego algorytmu, który wylicza klucz na podstawie… identyfikatora sieci… paranoja).

4/ chyba większym problemem jest jednak obecność gniazdek w każdym pokoju ze względu na to, ze ktoś może z nich… dzwonić :wink:

p.s. jak będziesz miał większe problemy, to pisz - mieszkam w Dublinie, też mam Eircoma (chociaż w tym roku NTL ma do mnie już dotrzeć z ofertą internetową).

Tak jest takie same zabezpieczenie jak na wifi. Tylko jeden modem może się podłączyć który posiada login i hasło.

Dzieki za szybka odpowiedz.

A co do dzwonienia to po pierwszym rachunku wyczaje, WPA tez wezme pod uwage.

Pozdrawiam