DSL z javą i automatycznym wifi

Serdecznie witam, proszę was o pomoc w zainstalowaniu javy, w dystrybucji linuxa Damn Small Linux , jeżeli możecie opiszcie krok po kroku jak tego dokonać, dodam od siebie że najwygodniej byłoby mi operować w terminalu poleceniami typu sudo apt-get install itp. (przyzwyczajenie z Ubuntu). Mój tata uwielbia grać w serwsie kurnik.pl do tej pory grał na moim laptopie, podczas porządków na strychu natrafiłam na bardzo stary komputer 256mb ramu, procesor chyba celeron 800mhz i grafika riva tnt2, komputer jest na chodzie niestety brak systemu operacyjnego, a nie uśmiecha mi się inwestować w windowsa xp, zaś pirata nie mam zamiaru instalować, więc pomyślałam o bardzo lekkiej dystrybucji jaką właśnie jest DSL tyle że nie umiem zainstalować javy aby grać w serwisie kurnik.pl. I jeszcze takie pytanko czy w tej dystrybucji automatycznie wykrywa połączenie lan z routerem poprzez DHCP? Proszę o pomoc :slight_smile:

I jeszcze taki mały problemik zainstalowałam DSL’a na VirtualBox’ie ale niestety nie działa mysz, miał ktoś podobny problem? Dodam że na fizycznym komputerze gdy bootuje z płyty myszka działa prawidłowo.

Witaj.

Instalacji openjdk z repozytoriów bym nie próbował, DSL nie był aktualizowany od 3 lat. Możesz mieć problem z zależnościami.

Proponuję pobrać paczkę instalacyjną ze strony Oracle z rozszerzeniem “.bin” i zainstalować poleceniem :

sh java-wersja-numer.bin

Następnie zrób dowiązanie symboliczne wtyczki Javy do folderu z wtyczkami Mozilli.

http://linuxiarze.pl/wirtualizacja_java/#java-paczka

Pozdrawiam

pavroo

p.s.

Zamiast DSL proponuję Puppy Linux

http://puppylinux.org/main/Download%20Latest%20Release.htm

maja1984 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

To nie jest taki stary komputer, więc polecam Ubuntu z XFCE, LXDE, lub jeszcze czymś innym.

Możesz jeszcze spróbować lekkiej wersji Linux Mint.

Dodane 12.08.2011 (Pt) 14:07

DSL tutaj nie jest dobrym wyborem. Ja go pakuję na komputery z prockiem 266MHz.