Dts:x encoder czy tylko pod system operacyjny mac?

Witam, mam taki problem dlatego proszę o pomoc tu na forum.
Przymierzam się do zakupu oprogramowania do obróbki dźwięku.
Link do opisu programu dołączę poniżej.
System operacyjny który mam zainstalowany w komputerze stacjonarnym to Windows 10 Pro 1903 kompilacja 18362.145 wersja oczywiście 64 bitowa.
Lecz po analizie na stronie producenta oprogramowania widzę że tylko jest to wersja pod system MAC nie Windows.
Szkoda byłoby wydać tyle kaski bo aż 1495 dolarów i nagle się okaże że program nie będzie działał na wyżej opisanym systemie operacyjnym.
W przeliczeniu na złotówki to trochę kaski jest, niestety.
Lecz uczono mnie w szkole że liczy się jakość nie ilość, niestety.
Skoro faktycznie nie spełniałby on moich oczekiwań codo rzecz jasna systemu operacyjnego to wolałbym taką kaskę przeznaczyć na program który będzie spełniał moje oczekiwania.
Pisząc do firmy od której chcę zrobić zakup programu podanego w temacie niestety do dwóch firm napisałem z pytaniem które tu zadaję i zero reakcji z ich strony jeśli chodzi o odpowiedź.
Więc mam nadzieję że po analizie mej prośby ktoś kto zna się na montażu będzie wstanie mi coś zaproponować w takiej lub przybliżonej cenie.
Moje oczekiwania to czy po obróbce dźwięku w takim programie zdołam na przykład różnymi pluginami i programami dołączonymi w zestawie tegoż to oprogramowania zastosować opcję aby z dźwięku stereofonicznego wydobyć lektora i potem z niego w odpowiedniej konfiguracji w programie stworzyć dźwięk w postaci Dolby Digital lub DTS ze ścieżką 6 kanałową rzecz jasna.
Gdyby był to dźwięk Dolby Digital 5:1 wówczas nie stanowiłoby to problemu lecz większość to dźwięk jak wspomniałem stereofoniczny.
Nie problem aby lektora słychać było we wszystkich głośnikach a nie jak to powinno być tylko z centralnego.
Więc odpowiednia separacja, itd. jest tu rzecz jasna ważna.
Pozdrawiam i liczę na pomoc oraz sugestie czy może w coś innego zainwestować skoro ma program na systemie Windows nie działać prawidłowo lub w ogóle.

DTS:X Encoder Suite

Zainteresuj się programami studyjnymi Steinberg. Lata temu na tychże pracowałem. Nie spodziewaj się jednak, że ze źródłowego stereo zrobisz 5.1.