Dual BIOS i aktualizacja

Mam płytę Aorus Master x570. Posiada ona dual BIOS. Na płycie są dwa switche, jeden służy do decyzji czy płyta startuje z głównego biosu czy z zapasowego, a drugi decyduje o tym czy w ogóle jest używany dual BIOS czy single BIOS. Pracuje w trybie dual BIOS i startuje z main BIOSu.
Pytanie brzmi: czy podczas wykonywania standardowego upgradu BIOSu do nowej wersji automatycznie upgradują się oba BIOSy czy tylko main BIOS?

tylko ten BIOS z którego aktualnie startuje komputer. Głupotą byłoby gdyby równocześnie oba BIOSy w tym samym momencie były aktualizowane. Wtedy to zabezpieczenie nie miałoby wielkiego sensu. Bo w przypadku niepowodzenia aktualizacji (padnięcie zasilania) zostałyby uszkodzone oba BIOSy

Dlaczego? Aktualizowałby po kolei, skończy pierwszy to zaczyna drugi, przerwa w aktualizacji uszkadzałaby tylko jeden. Ale ok, nie znam się.

Czyli powinienem przełączyć switcha na BIOS zapasowy, wystartować i zrobić upgrade drugiego?

A co jeżeli w aktualnym wgrywanym BIOS jest jakiś błąd? Skończy aktualizację jednego, potem drugiego i… aktualizacja BIOS choć z pozoru wydaje się rzeczą banalną jest dość ryzykowna stąd masz takie a nie inne zabezpieczenia.

Dokładnie.

Ok, to tak zrobię. Jeszcze pytania uzupełniające.

#1. Jak przełączę na start z BIOSu zapasowego to mogę tak zostawić kompa i z tego biosu startować czy muszę wrócić switchem do main BIOSu?

#2. Czy ustawienia obu BIOSów są zapisywane w osobnych CMOSach czy w ten sam?