Dual boot Elementary OS + Windows 7 Legacy Mode

Witam. Chciałbym zainstalować Elementary OS obok Windows 7, lecz mam problem - mianowicie - instalator Linuxa nie widzi siódemki, dodam jeszcze że Win 7 była instalowana w trybie CSM Legacy Mode. Z góry dziekuje za odp.

Spróbuj zaistalować i w terminalu wpisać “sudo update-grub”. Powinien znaleźć Windowsa i dodać do GRUBa.

Nie mogę zainstalować dlatego, że gdy włączam instalator to pojawia się tylko opcja “wyczyść dysk i zainstaluj Elementary OS Freya”, problem w tym, że nawet ta komenda “sudo update-grub” nie działa, w instalatorze nadal nie widzi siódemki. :confused: A bardzo mi zależy żeby siódemce nic się nie stało

Instalator powinien Ci dać do wyboru, czy wymazać cały dysk, czy “coś innego” i tam powinieneś wybrać partycję(jeśli podzieliłeś).

A jeśli tego nie masz, to już chyba nie pomogę.

Spróbuj podzielić dysk na partycje na Windowsie, a potem uruchom instalator Linuksa. Może to coś pomoże.

Sprawdź w BIOSie ustawienia dla dysków. Słowo-klucz: AHCI. Często po przełączeniu trybu dyski staja się magicznie widoczne :wink:

 

Wklej tez wynik polecenia:

 

sudo fdisk -l

 

i

 

sudo fdisk -l /dev/sda

 

uruchomionego pod LiveCD instalatora.

Dalej mi nie widzi Windowsa tylko “wyczysc i zainstaluj”. Mogę też wybrać “coś innego” tzn. tworzenie linuxowych partycji. Przed instalacją miałem włączony tryb AHCI i nadal nic :frowning: Kiedys jak miałem starszego laptopa (starszy BIOS) to każdy Linux mi śmigał obok Win 7. Już nie wiem co mam robić a zależy mi na DualBoot.

Włącz instalację elementary OS i naciśnij użyj własnego rozkładu partycji czy coś takiego. Jak znajdzie partycję windowsowe to musisz wydzielić sobie jakieś wolne miejsce i zrobić 3 partycie / /home swap. Jak masz ponad 2 gb ramu to swap sobie odpuść sam używam sobie Freya było trochę błahych problemów typu nie ostre czcionki w VLC ale poradziłem sobie z tym . Polecam Ładny szybki i darmowy :3

Nie widzi mi partycji, chociaż że mam włączony tryb AHCI. Macie jakieś pomysły http://files.tinypic.pl/i/00657/j56w9mnhwnbz.png

Podaj wyniki poleceń, o które proszono cię tutaj, a nie jęcz, że nie widzi Windowsa i nie pytaj czy “macie jakieś pomysły” …

http://forum.dobreprogramy.pl/dual-boot-elementary-os-windows-7-legacy-mode-t503208#entry3197289/ .

Już dostarczam wyniki: http://wklej.to/2bqFF

sda2 czy sda3, na której masz windowsa? Tą bez windowsa -> format do ext4 w GParted i zobacz czy zadziała.

Już zaczynam rozmieć. Nie widzi mi dysków dlatego, że mam tablice dysków GPT, z czym się wiąże że GPT obsługują UEFI. A czy mógłbym zrobić tak, żebym zainstalował ElementaryOS w trybie UEFI? Czy nie “kłóciły” by się Windows 7  w Legacy Mode z ElementaryOS w  UEFI?

Pytam dlatego, że kiedyś miałem Win 8 i Ubuntu w trybie UEFI. Instalator Ubuntu wtedy widział Windowsa i bez problemu zainstalowałem obok 8. Po paru dniach nie mogłem uruchomić  żadnego z systemów, przeskanowałem dysk HDD Regenerator i miałem dosłownie wszystkie uszkodzone sektory dysku - suma sumarum musiałem wymienic dysk w laptopie. Czy to też mogło być przez zainstalowanie Linuxa obok Windowsa ?