Dual boot menu Windows Xp i Backtrack 5 jak przywrócić

Witam.

Mój problem polega na tym że mam 2 systemy na 1 dysku: Windows Xp i Backtrack 5 R2 i nie mam boot menu do wyborów systemów, ale może wszystko od początku opisze.

Miałem na dysku 250 GB tylko 1 system: Windows Xp Pro ale chciałem się zapoznać z dystrybucją Linuxa(obecnie dystrybucją Ubuntu) Backtrack 5 R2 dlatego też po zrobieniu sobie Backtrack 5 R2 na USB live i potem poprawnym podzieleniu dysku na partycje zainstalowałem go sobie na tym samym dysku co Windows Xp Pro, teraz mam 150 GB przeznaczone na Xp, a ~80 GB na Backtrack 5 R2. Po zainstalowalowaniu Backtrack 5 R2 przy włączaniu komputera miałem boot menu GRUB-a 2 ale denerwowało mnie że mam aż do wyboru 5 systemów bo 4(1 normalny, a 3 testowe jakieś) z tego Ubuntu, a na samym dole 5 do wyboru to Windows Xp Pro i do tego miałem na wybór system tylko 6 sekund. Dlatego też chciałem to zmienić na początku tylko z pomocą google.pl i youtube.com jednak mimo prób programem EasyBCD 2.1.2 nie udało mi się zmienić wyglądu Boot menu GRUB-a 2, dlatego też znalazłem i użyłem programu BootPart i po użyciu tego programu całkowicie zniknął mi Boot menu i automatycznie uruchamia mi się Windows Xp Pro :frowning:

I teraz mam pytanie do was czy wiecie może jak ustawić boot menu tak aby były do wyboru tylko 2 systemy windows Xp Pro i Backtrack 5 R2 ???

PS. z backtrack mam do czynienia dopiero jakiś 4 dzień więc traktujecie mnie jak nooba w tej dziedzinie bo kompletnie się na nim nie znam ;p

Menedżerem rozruchu dla dual bootu Windows/Linux jest np Linuxowy GRUB - zatem nie wiele ma on związku z Systemami operacyjnymi Microsoft Windows :wink: ,menedżer rozruchu Windows nie obsługuje Linuxa.

Zdecyduje się tylko czy chcesz korzystać z menedżera rozruchu Windowsa, czy Linuksa. Najkorzystaniej będzie korzystać z Gruba, uruchom Backtrack i zainstaluj na nowo Gruba. Jeśli nie wiesz jak, to pobierz sobie obraz płyty Super Grub Disk, uruchom go z płyty lub pendrajwa, wykryje on systemy zainstalowane na dysku, uruchom Backtracka i wykonaj następujące polecenia.

sudo grub-install /dev/sda

sudo update-grub

Oczywiście, że obsługuje, nie bezpośrednio, ale jednak.

Pozdrawiam!

Oczywiście, że nie obsługuje, chainloadowanie (nie znam polskiego tłumaczenia) zewnętrznego bootloadera nie można nazwać obługą.

Masz na myśli Gruba, czy bootloader Windowsa? Napisałem, że windowsowy bootloader nie obsługuje bezpośrednio , ale można tego dokonać, dokładniej Windowsowy bootloader jest w stanie uruchomić Gruba, a Grub dalej robi swoje. Na takiej zasadzie działa chociażby Wubi.

Pozdrawiam!