Dual-boot Vista-7

Z win7 bawiłem się dotychczas tylko na wirtualnym pececie, a teraz chciałbym zainstalować. Są jakieś problemy z bootowaniem peceta z vistą i 7? Powinienem zainstalować menadżera bootowania czy vista ma już? Chcę się upewnić.

Sharapova ,

Po prostu wkładasz płytkę z systemem, restartujesz kompa, pokazuje Ci się please enter any key to instal, wciskasz dowolny klawisz i idzie instalka :wink:

BTW. musisz ustawić sobie bootowanie płytki w biosie

Nie chodziło mi przed instalacją, tylko po :slight_smile: Windowsy wykryją się nawzajem i dadzą wybór, czy muszę grzebać?

U mnie się sam zainstalował program bootowalny 7 i mogę wybrać albo XP, albo 7.

mam pytanie: kilka miesięcy temu zaszyfrowałem partycje visty bitlockerem, zw zczym bootloladder jej jest na osobnej partycji jakby (zrobiłem to w/g tego:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=127&BitLocker+bez+tajemnic sekcja

) , aktualnie wyłączyłem szyfrowanie C, czy wgranie 7 nie spowoduje ze nie bdę miał dostepu do visty?

Sharapova ,

tak, będziesz miał po instalacji do wyboru oba systemy :wink:

Nie trzeba nic grzebać :wink:

zomo_prl

Czyli Vista nie jest zaszyfrowana już :?:

Windows 7 nie widzi domyślnie partycji z Vistą w oknie Mój Komputer ze względów bezpieczeństwa. Aby widzial musisz i tak nadać literę partycji z Vistą w Disk Managament

jest zaszyfrowana ale szyftowanie wyłączyłem (nie wymaga pendrive przy starcie), luknij w link który dałem w poście wyżej to dowiesz się więcej…

Nie widzi partycji z żadnym Windowsem. Szkoda wielka (mam XP i też nie widzi) :frowning: . Mam nadzieje, że w finalnej to poprawią.

zomo_prl

Musisz sam zaryzykować. Skopiuj ważne dane i jak chcesz to spróbuj na własną odpowiedzialność.

W ewentualności zainstaluj na VirtualPC 2007.

aktualnie deszyfruję już dysk, potem usuwam bootloadera z f, wgrywam na c, zmniejszam c, powiększam f i 7 setup…

oczywiście na VPC próbowałem ale mam wersje x64 i na 32bit viscie nie chodzi niestety, musze zainstalować obok visty.

to nadaj jej litere w Disk Managament…

Nie ma co naprawiać to dla bezpieczeństwa.

I właśnie dlatego że to beta Microsoft celowo ukrył partycję z Vistą by szkód nie narobić w razie czego