Dual channel nie działa / problem z internetem

Everest pokazuje mi szerokość modułu 64bit.

Ramy mam włożone do slotów w tych samych kolorach, gdzieś wyczytałem że tak właśnie powinno być.

W instrukcji wyczytałem jednak coś takiego:

channel 0: ddr2_1, ddr2_2

channel 1: ddr2_3, ddr2_4

Ja mam kości włożone do slotu ddr2_1 i ddr2_3 (te same kolory).

Czy z instrukcji mam wywnioskować że mam kości włożyć do slotów w różnych kolorach ddr2_1 i ddr2_2?

I takie pytanie przy okazji:

Odkąd administrator mojej sieci wpisał nowy MAC adres mojego komputera (wcześniej miałem kartę sieciową z innym MAC w starym komputerze) mam problemy z internetem. Mianowicie zaraz po uruchomieniu komputera internet jest, a po około minucie raz jest a raz go nie ma. Na starym komputerze takich problemów nigdy nie miałem. Administrator twierdzi że wszystko jest ok. Ale nie wydaje mi się żeby np. problemem była karta sieciowa, przecież gdyby było z nią coś nie tak to w ogóle nie byłoby internetu a on raz jest a raz go nie ma. Dodam, że obserwuje pingi z onetu i w momencie gdy mi net nie działa pingi nie idą.

Zobacz w programie CPU-Z, czy pamięci działają w dualu->zakładka Memory->pole Channels.

Niby jest dual, ale co w takim razie oznacza channel 0 i channel 1 z instrukcji?

Poza tym nie wiem czy mu ufać, podaje że niby mam ddr3.

Pierwszy kanał to 0 (channel 0), a drugi to 1 (channel 1), czyli tak, jak powinno być. Czemu DDR3, nie wiem.

może spróbuj przełożyć kości do slotów 2 i 4

W mojej płycie akurat kolory muszą być różne aby pamięci były w dual.

W tej płycie, jak i w większości płyt Gigabytea i nie tylko, pamięci wkłada się w gniazda o tym samym kolorze. Zresztą w instrukcji, obok tego zapisu

jest schemat (tabela), jak wkładać pamięci, aby włączył się tryb dual channel.

:arrow: Instrukcja