Dual channel

Witam użytkowników wortalu !

Mam komputer złożony na Foxconie P35-AS.Dotychczas korzystałem z 2GB RAM-u :smiley: .Jednak postanowiłem dokupić 4GB :slight_smile: .I tu jest moje pytanie:

Czy posiadając kości 2x1GB i wkładając 2x2GB(w wolne sloty) stracę tryb dual channel?? Jeżeli tak to czy duża będzie różnica w wydajności?? :-o

Oczywiście kości są tego samego producenta (Patriot ) i ten sam model (Dual LLK) różnią sie jedynie pojemnością .Proszę o szybką odpowiedź.

Dziękuje :slight_smile:

nie powinienes…

Jesli sa to pamiatki o tym samym zagarze, rozmiarze oraz tego samego producenta to nie powinny sie gryzc.

* pierwsze dwie (2x1GB) pracuja w DC

* kolejne dwie (2x2GB) również powinny nie czyniac zadnej krzywdy tym pierwszym…

Kiedys testowałem na swojej płycie 2x1GB DDR2 667 Kingstona. Dołożyłem 2x2GB DDR2 667 GoodRAM i nie było problemu.

Dzięki o taką odp mi chodziło.Niestety są różnych rozmiarów . Ale czy tryb dual channel jest osobno do zestawów 2 banków pamięci??

Bo jeśli mam 4 sloty .2 zajęte (2x1GB) i zamierzam zająć 2 kolejne (2x2GB) to czy dual channel muszą byc takie same pojemności we wszystkich 4 slotach czy tylko muszą byc 2 pary ?? Bo wtedy by ładnie by tworzyły pary ^^ (2x1GB i 2x2GB) .

Dzięki phx84lbn

Nie stracisz, ja mam te same pamięci z tym że w konfiguracji 2x512MB i 2x1GB na płycie Asus P5B i Dual Channel działa, bo sprawdzałem przed chwilą programem CPU-Z.

Tylko system 64-bitowy zainstaluj.

OK ,dziękuje wszystkim za odpowiedź. No to jestem już spokojny.Wiem zainstaluje 64bitowy system :slight_smile:

PS:Sądzę ,że temat można zamknąć.