Dual core e2180 dziwne napięcie

Witam

mój sprzęt to

Asus P5k-E

e2180

2x1GB OCZ specs edition

Modecom MC-400

chłodzenie box

i teraz mam pytanie bo w biosie nastawiłem napięcie cpu voltage na 1,3V a w cpu-z pokazuje mi że mam 1,2V w stresie i nie w stresie. to w końcu jakie mam napięcie?

Jeżeli chodzi o napięcie to CPU-Z pokazuje chyba to domyślne na procka - przynajmniej tak było u mnie - i nie ważne czy podnosimy napięcie czy nie to zawsze tam pokazuje takie samo. Proponuję skorzystać z programu HWMonitor, program pokazuje wartości napięć, temperatury dysków, kart graficznych, procka i płyty, prędkości obrotowe wentylatorów i takie tam. Program jest wypuszczony przez CPUID, czyli przez tego samego producenta, który wydał CPU-Z.

Pozdrawiam.

Może zaniża płyta, nic strasznego… Ewentualnie zobacz czy nie ma nowszego biosu do tej płyty i czy aktualizacja by tego odczytu nie zmieniła…

Oczywiście zależy to od tego czy zczytywałeś to napięcie z biosu…

u mnie cpu-z nie pokazuje tego samego napięcia co przed zmianą napięcia. czyli że pokazuje pewne napięcie zmieniam w biosie i pokazuje inne teraz nastawiłem w biosie 1,3625 a w hwmonitor mam 1,26. I jak producent pisze że maks. napięcie dla procka to 1,35V to ustawić tak żeby w HWMonitor było to 1,35V czy w biosie?