Dual core e6300 overcloking

Cześć.(na wstępie powiem że już podkręciłem trochę)

Moje pytanie jest następujące:

Jaka temp może być max w stresie a ile bezczynnie procesora?

Oraz do ilu Ghz starczy mi zasilacza przy nast param.:

Grafa: Gigabyte Radeon HD 5770 1GB DDR5 PCI-E

Ram: Kingston 4 gb ddr II, 800mhz

Dysk WD 160 gb 8 mb 7200 rpm

Płyta głowna: Gigabyte GA-P31-ES3G

Zasilacz: Topower 400 W.

Zdjęcie zasilacza:

zdjcie0203j.jpg

Zasilacz do wymiany na jakiegoś fortrona 350W/400W. Pokaż opcjonalnie wnętrze zasilacza.

Max temp to 96* w spoczynku, jeśli masz więcej to w bardzo krótkim czasie procek Ci padnie.

zasilacz był na liście najlepsze zasilacze pod względem marki

[http://forum.pccentre.pl/index.php?/top … _zasilacze](http://forum.pccentre.pl/index.php?/topic/152819-faq-zasilacz/page hl zasilacze)

@womperm zlituj się i nie pomagaj więcej jeśli nie masz pojęcia czym piszesz.

Zasilacz wytrzyma. Ja mam ten sam procek na standardowym chłodzeniu podkręcony do 3,8GHz a temperatury staram się nie przekraczać w stresie 76C. Temperatury które podaje womperm są z kosmosu - lepiej by w stresie nie dochodziła do tych 80 stopni.

Pierdoły, zasilacz da radę. Nie udzielaj się jak nie masz pojęcia o czym piszesz,

czyli rozumiem że na boxowym dojechałeś do 3,8 tak?

Dojechałem przy podniesionym napięciu do 4,2GHz ale temperatury były za wysokie w stresie. Na boxowym 3,8 to bezpieczna granica :wink:

Na BOXowym na pewno nie miał 3,8GHz (jeżeli nawet to tem. przy normalnej pracy to powyżej 60). Zależy od wersji procka jaki masz, już dokładnie nie pamiętam jaka to seria była (ten procek kiedyś miałem), jak trafiłeś na nią to bez podnoszenia napięcia na procku można było ustawić 2,8 GHz. A z temp. uważaj, jeśli w stresie zacznie ci przekraczać 70 stopni, i masz zamiar wyżej kręcić musowo zmień chłodzenie na wydajniejsze.

dzieki to wszystko

Mówisz o C2D 1,86GHz a to jest Dual-Core, który jest de facto wydajniejszy.

znasz się na kręceniu możesz mi pomoc mój gg 36016518 mam E8400 :expressionless:

Dodane 02.06.2011 (Cz) 11:41

znasz się na kręceniu możesz mi pomoc mój gg 36016518 mam E8400 :expressionless:

zalezy od plyty (jak chipset) i pamieci… przy ddr2 800 spokojnie pojdzie na 400x9 (bez wiekszego podnoszenia napiec i rewizji E0) i 1:1 ram, na lepszym chlodzeniu i mocnej sekcji zasilania wyciagasz 450x9 (z podniesieniem napiec na procu i kontrolerach) 8)

Chłopaki powiedzcie mi jedną rzecz … Jak to sie dzieje,że mój E6300 1,86 w spoczynku z chłodzeniem Pentagram Karakorum na 100% fana ma prawie 50 stopni ? Rdzenie po 36 stopni … Do tego jeszcze smarowałem procka dobrą pastą termo przewodzącą Zalman STG1, prócz tego to mam dobrze chłodzącą obudowę NZXT tempest … Ogólnie wcześniej kręcony był na 3,4 Ghz i w 100% stresie w programie SuperPi procek miał 90 stopni , nie za dużo ? Na chwile dałem na default ,bo chciałem zobaczyć ile będzie miał stopni …

Mój config :

e6300 1,86 Ghz @ 3,4Ghz

Asus P5B

HD 4850 512 MB

2x2GB G.Skill 800

Corsair 450

NZXT tempest

90 na pewno za duzo ale rdzenie czy proc, 36 w idle na rdzeniach jak najbardziej ok, moze czujniki przekłamuja ?

Jestem dziewczyną, nie mogę Ci pomóc :expressionless: (nie, nie jestem, próbuję być dowcipny, buhahahaha).

Czy chłodzenie dobrze przylega do procesora? Możesz spróbować też dokonać Lappingu. Tutaj znajdziesz tutorial.