Dual monitor na MSI Radeon 6670 (DVI i D-SUB), na różnych monitorach. Czy to może się udać?

Mam komputer z kartą graficzną MSI Radeon HD 6670, DDR3, 1GB, 800MHz. Dotychczas miałem do niego podłączony duży monitor SAMSUNG SyncMaster SA700 na kablu DVI, ale chciałbym zrobić sobie dual monitor wraz z SAMSUNG SyncMaster 740n na kablu D-SUB. Wykonuję tego typu manewr pierwszy raz, jak gdziekolwiek patrzyłem, to wszyscy to robili na takich samych monitorach. Nie było nigdzie mojego przypadku. No i czy nie zajeżdżę/spalę mojej karty graficznej? I czy przy takich kombinacjach nic nie grozi SA700 (uszkodzenie/spalenie)? Tak się składa, że jest nie dość, że pożyczony to jeszcze bardzo drogi. Jak ogólnie by się to sprawdzało? Czy będzie to działać, gdy jeden z monitorów jest o połowę mniejszy? Czy Linux Mint XFCE i Windows XP obsłużą dwa monitory?

Bez problemu.

Podłączyłem te monitory, wszystko jest ok, ale na drugim nie ma paska zadań. To jest spowodowane inną rozdzielczością, czy tak jest zawsze?

Hej,

Normalne, w trybie rozszerzonego pulpitu pasek pojawia się tylko na ekranie głównym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli Cię to boli, zainstaluj Zbar - dodatkowy pasek, plus łatwe ustawianie dwóch różnych tapet, plus całkiem fajny kalendarz w porównaniu do systemowego.

Nie boli mnie to w ogóle, byłem po prostu ciekawy dlaczego tak jest.

Hej,

Po prostu pasek pokazuje, który z ekranów jest ekranem głównym - tyle.

Pozdrawiam,

A skąd, pasek nie musi znajdować się na głównym wyświetlaczu.

Skombinowałem jeszcze jeden monitorotelewizor na hdmi, wielkością matrycy podobny do większego z wcześniej podanych monitorów, czy komputer da radę również mu?

PS: Teraz zmieniło się to, że mam Windows Vista HP 64 bit. No i czy przy wielu monitorach będzie znaczny spadek wydajności w grach? Bo nawet teraz nie mam kosmicznie dużo fps-ów. (chodzi głównie o cs go, a także NfS Most Wanted)

Karty nie znam, ale często mimo >2 wyjść karta obsługuje jedynie dwa na raz.

Spadek wydajności oczywiście będzie przy podłączeniu kolejnych monitorów - coś musi ten obraz “policzyć”. Granie fullscreen plus dodatkowe monitory najlepiej rozwiązać tak, że główny monitor wpinasz w mocną kartę, a dodatkowe pod integrę albo byle badziew - do obrabiania pulpitu wystarczy nawet jakiś pasywny GF7400 GS.

Spróbuję, ale czy nic się nie uszkodzi?

A co ma sie uszkodzić? Pilnuj tylko temperatur, bo dodatkowy narzut pracy na karcie / dodatkowa karta temperatur w budzie na pewno nie obniży.

Hej,

A gry chcesz uruchamiać na jednym monitorze, czy linkować na przykład na dwóch?

Pozdrawiam,

Chciałbym grać na trzech, z tym, że moja karta obsługuje tylko dwa.  Czy dało by się zrobić tak, żeby integra obsługiwała jeden, a Radeon dwa? I co najważniejsze, czy na takiej konfiguracji będę mógł grywać w cs go?

Hej,

Niestety nie. Gdy płyta główna wykrywa dedykowaną kartę grafiki w porcie PCI-E, karta zintegrowana jest wyłączana na poziomie BIOS/UEFI. Nie będziesz mógł więc karty zintegrowanej wykorzystać. Inaczej sprawa ma się w przypadku laptopów, które w pewnych konfiguracjach potrafią wykorzystać karty w trybie hybrydowym - czyli dedykowany profesor graficzny i rdzeń zintegrowany. Tutaj jednak to działać nie będzie i zostaje Ci zabawa z dwoma ekranami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

E tam wyłączana - moj Gigabyte latami działał w trybie 2xgeforce + integra. Nie wiem jak tam ze stripingiem w grach, ale pulpit rozszerzony bez problemu…

Hej,

A jaką dokładnie masz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ASRock AliveNF4G-DVI.

Hej,

Płyta to dość wiekowa konstrukcja, zatem karta zintegrowana na 99,9% będzie się wyłączać, gdy zostanie wykryta karta dedykowana. Z drugiej strony płyta wyposażona jest w bardzo słabiutki układ graficzny, który z CS’em może mieć problemy. Myślę że próby połączenia hybrydowego nie powiodą się też z innego powodu: Ty posiadasz kartę Radeona, a zintegrowana to GeForce, czyli dwie przeciwne strony barykady.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skoro są dwa monitory, to można sprawdzić: jeden w integre, drugi w kartę.