DualBoot: Windows Xp i 7

Witam mam klucz do 7-emki ale iso se mogę ściągnąć ale jak zrobić dual-boot? albo najlepiej to odpalić na vmware?

djkogut ,

Jak chcesz tylko zobaczyć jak to wyglada, to faktycznie lepiej będzie, jak uruchomisz sobie na wirtualu system :wink:

a jak tam z aero? dodali jakieś nowe efekty 3d?

Aero na maszynie wirtualnej nie działa. Poza tym na wirtualu system nie pokaże pełni możliwości- dlatego ja instalowałbym na oddzielnej partycji (ze 20 GB styknie). 7 ma swój bootmanager- przy starcie będziesz miał do wyboru 7 czy XP

djkogut , z efektów nowych w sumie jest tylko aero peak, trzęsiesz jednym oknem, a wszystkie pozostałe się minimalizują, wystarczy przeciągnąć jakieś okienko na samą górę pulpitu i samo się maxymalizuje, jednym słowem nic specjalnego :lol:

eeh faktycznie nic ciekawego :slight_smile: no cóż będę odpalał na VMware :smiley:

możesz mi tak podać jeszcze wymagania??

W VMware musisz dać takie ustawienia maszyny wirtualnej:

- Pamięć RAM: 1 GB (1024 MB)

- Typ sieci: NAT (domyślnie ustawione)

- Pamięć wideo: 128 MB (w VMware Workstation 6.5.x domyślnie jest 256 MB lub 128 MB)

- Liczba procesorów: 1

Pamiętaj, że po instalacji na maszynie wirtualnej VMware systemu Windows 7 koniecznie zainstaluj dodatki VMware Tools.

Niestety, na VMware mimo akceleracji 3D (od wersji 6.5.0) Aero nie działa i nie wiem, czym to jest spowodowane, mimo karty wideo 128/256 MB z opcją akceleracji 3D :frowning:

Ale jeżeli zainstalujesz system na maszynie wirtualnej, będzie różnica wydajności, gładkości kursora i oczywiście Windows Aero™ nie będzie dostępne.

Jeśli możesz, utwórz partycję o wielkości minimum 25 GB i na niej zainstaluj Windows 7. Jeżeli będzie błąd kopiowania plików lub błąd Plik install.wim nie istnieje (przetłumaczone z języka angielskiego), to zapraszam do tego tematu :arrow: viewtopic.php?f=35&t=303658

Aero nie działa dlatego że ta wirtualna karta nie jest z zgodna z WDDM, dzięki któremu interfejs ten działa.

Miałem zainstalowany windows 7, po instalacji windows xp odrazu uruchamia się windows xp i nie ma windows 7 do wyboru. Jak wykonam startup repair z płytki instalacyjnej windows 7 to uruchamia się tylko windows 7 i nie mam możliwości wyboru systemu, wie ktoś jak zrobić dual boot bez instalowania dodatkowych programów i reinstalacji systemu?

Oczywiście że tak się stanie bo nie instaluje się starszego systemu na nowszy, a szczególnie gdy jest on o 2 wersje starszy od sevena, a po za tym w xp bootloaderem jest plik tekstowy a w viście i sevenie jest to BCD.exe. Jeżeli chcesz przywrócić Sevena to zainstaluj Vista Boot Pro.