Dublujące się ikony w menu Start

Mój problem jest dość dziwny:

otóż polega on na tym że w Windowsie XP w menu Start (styl XP) samoczynnie co jakiś czas dublują mi się ikony:

  • Przeglądarka Internetowa

  • Program pocztowy

  • Ikona programu przypiętego do menu Start

Najlepiej widać to na zdjęciu:

678a94a7a256c39fm.jpg

POWIĘKSZENIE:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/678 … 6c39f.html

Dodam tylko że po wejściu do menu Właściwości paska zadań - Menu się odświeża i problem znika…

Miał ktoś może coś podobnego??

Co z tym można zrobić?

:evil:

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Menu start REG_EXPAND_SZ %USERPROFILE%\Menu Start

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Common Start Menu REG_EXPAND_SZ %ALLUSERSPROFILE%\Menu Start

Sprawdź czy tak masz

:slight_smile:

Wszystko w rejestrze jest OK - tak jak napisałeś.

Kurde dziwna sprawa z tym menu - pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.

Być może winny jest nowy Office 2007 (coś w nim jest nie tak jak być powinno - takie mam odczucie - często zachowuje się niestabilnie - używam go 2 tygodnie, a wysłał już chyba z 5 raportów “pozwiechowych” do M$)

Albo jakiś nowy Update od M$ z 8 maja - mniej więcej wtedy zainstalowałem Officea 2007 i wtedy wyszły te poprawki krytyczne…

Nic tylko zakląć pozostaje i zadzwonić do M$ - chociaż nie wiem czy mogę Windowsa XP mam OEM, a Office 2007 edukacyjne…

I płać tu człowieku i bądź tu legalny… :roll:

Spróbuj tego:

otwórz notatnik i wklej do niego

http://windowsxp.mvps.org/reg/shellfolders.reg

zapisz jako plik.reg >> wszystkie programy >> scal z rejestrem >> restart

:slight_smile:

Nie zadziała. I może narobić zamieszania. Nie sporego ale zawsze :). Reg, który podlinkowałeś pochodzi z angielskiej wersji Windows XP, skutkiem czego system może np. zacząć szukać pulpitu w %USERPROFILE%\Desktop a nie w %USERPROFILE%\Pulpit. Itp, itd. Dopiero w Viście nazwy folderów nie są lokalizowane bezpośrednio a za pomocą plików desktop.ini