Duke Nukem 3D -instalacja na Win XP

Może zacznę od tego że gdy kilka lat temu miałem starego kompa z win 98 to gre zainstalowałem sam bez żadnego problemu. Teraz mam Win XP no i też duży problem, ponieważ ta gra na nim nie pójdzie.

Oczywiscie czytałem na necie wiele “rad” jak to można ją zainstalować na XP, ale przyprawiły mnie one jedynie o ból głowy. Nie wiem czy ci ludzie którzy piszą te porady mają choć troche wyobraźni? Czy nie przyszło im do głowy że te “instrukcje” nie czytają wróżki oraz osoby które nie są geniuszami komputerowymi…

Instalowałem różne gry z różnymi skutkami ale z instalacją Duke Nukem 3D napotkałem zdecydowany opór stąd zakładam tu temat. “Opór” nie tyle ze strony samej gry co ludzi którzy piszą w sieci “porady” które nikomu nie służą? a już napewno nie zwykłym użytkownikom komputerów.

Byc moze znajdzie się ktoś kto krok po kroku napisze co dokładnie należy zrobić. Jaki dokładnie program ściągnąć który (jak go zainstalować), gdzie co wkleić itd- KROK PO KROKU :idea:

Grę ściągnąłem stąd http://www.kody-gry.pl/downloadzobacz-d … em_3D.html

Istnieje wersja Djuka na win XP. Działa tak samo jak na 98 posiada dodatkowe epizody. Można nawet włączyć open GL-owski rendering ale to nie to samo. Mam na gdzieś to na dysku jak chcesz to Ci prześlę. Innym sposobem jest stworzenie nowej partycji i zainstalować win 98

Nie, dziękuje. Sam ją posiadam (ściągnietą). Jak już pisąłem, znalazłem na necie parę opisów jak zainstalowac tą starą grę np na XP. Jednak napisanych w taki sposób (nieudolnie i po łebkach), że kompletnie nie wiem jak to zrobić?