Duo E6850 czy Quad Q6600

Mam zamiar kupic pod koniec stycznia kompa

GeForce 8800GT 512MB

RAM Kingston 4GB 800Mhz

(…)

System wezme viste 64bitowa.

(Budżet 5tys. chce przeznaczyc na kompa + monitor)

I nie wiem który bardziej się opłaca kupić procesor do niego.

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,42241/

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,39422/

Bo w sumie cena się duzo nie roznia.

Mozecie mi doradzic ktory procek wybrac z tych dwoch modeli?

z tych e6850

pod koniec stycznia to na rynku będą nowe proce

vista 64 bit z 32 można dostać szału ;]

Ja bym sie wstrzymał, kupił e2140, podkręcił

Później sprzedajesz i kupujesz pentryny i co tam jeszcze wymyślą

połowa listopada a Ty zakładasz wątek ze kompa chcesz za prawie 3 miesiące zmienić :smiley:

3 miesiące w tej dziedzinie to bardzo duzo - i tak kupisz coś lepszego niz teraz myslisz

Lepszy ten E6850. Po co Ci cztery jajca jak większość programów i gier i tak tego nie wykorzystuje.

Właśnie… nawet dwa rdzenie nie są jeszcze zbyt często wykorzystywane… (no dobra - vista) ale 4? po kiego Ci to… jak będzie już popularne to sobie kompa zmienisz pewnie… Ja na Twoim miejscu zaoszczędził bym kaskę i wydał na coś innego (nie sprawdzałem cen, więc jeśli nie jest droższy to sorki :mrgreen: )

Pozdrawiam

Jak chcesz kupić kompa pod koniec stycznia to pisz w styczniu. Wtedy nowych procesorów 4 rdzeniowych będzie o wiele więcej i na tego Q6600pewnie nikt już nie będzie spoglądał.

PO PIERWSZE PISZ WTEDY GDY CHCESZ KUPIĆ TO PISZ

po drugie jak chcesz kupić w grudni po poczekaj bo w sprzęcie 3mis. to cała epoka i lepszy będzie Intel Core2 Quad Q6600 bo bedzie więcej aplikacji i gier wykorzystujących wielordzeniowość

za rok albo dwa 4 rdzenie w większości grach to będzie minimum!

taaa… dzisiejsza sklejka intela w tych czasach będzie za słaba… brać jakiś tańszy model C2D i kręcić a później wymiana na penryna…

Hmm, no dobra, 3mc mowicie ze to epoka :slight_smile:

To jeszcze porusze ten temat w styczniu.

No a biorac pod uwage te dwa procki to ktory z nich jest wydajniejeszy jesli np. wezmiemy gry pod uwage?

I jeszcze jedno pytanie ktory procek z tych co podalem jest lepszy jesli uzywam na raz wiele aplikacji. Szczeze mowiac wiecej czasu poswiecam na prace na komputerze, niz na granie.

Uzywam na raz wielu programow, gg, the bat, winamp, firefox, totalcomander, webserv, notepad2, czasme do tego worda jak potrzebuje pisowani sprawdzac. Tyle mam przewaznie na raz wlaczonych programow. Nie wspominajac o antywiruisie, i firewallu.

Szybciej bedzie komputer dzial z ktorym prockiem jesli bede mial na raz tyle programow wlaczonych. Te 4 rdzenie daja cos? Np. jeden rdzen sie zajmuje przegladarka i czyms tam jeszcze, jeden antywirusem i firewallem itd, kolejny gg, thebat itd. :roll:

A tak na marginesie to czy wybor GeForce 8800GT sie oplaci. Czy moze jest jakis albo wyjdzie GTS lepszy od GT?

W grach, które oczywiście wykorzystują tylko jeden rdzeń wydajniejszy jest 2 rdzeniowy, ale za to wyżej taktowany. Nie ma się co oszukiwać na razie w grach liczą się czyste GHz :slight_smile:

Znaczącej różnicy podczas pracy na windowsie między 2 a 4 rdzeniami nie odczujesz. Podczas używania tych programów, które wymieniłeś też nie odczujesz różnicy między 2 a 4 rdzeniami, bo procesor pracuje tylko wtedy gdy jest potrzebny, a reszta jest obsługiwana przez pamięć, co innego programy, które cały czas wykorzystują procesor w czasie działania, albo potrafią korzystać z wielowątkowości.

Co do 8800GT, to pewnie, że wyjdzie odnowiony GTS, który będzie lepszy od tego GT, ale ta karta (GTS) będzie wtedy kosztować może nawet i blisko 2k zł, a uwierz mi, że więcej jak 1000zł na grafikę nie opłaca się dawać. Do stycznia może ceny grafik się unormują i GT będzie kosztował tyle ile powinien, czyli poniżej 1k zł.

Dzięki za bardzo konkretną rade. :slight_smile:

taaa a widziałeś ile one kosztują ? … ~3500zł :lol:

No własnie mnie to tez zastanawia. Czy będzie jakiś pentryn za 1000zl bo wiecej za procesor dawac to przesada.

Tego czy będzie jakiś Penryn za 1000zł to nie wiadomo, ale być może znajdzie się jakiś Phenom :slight_smile:

Phenom sux

Lepiej czekać na coś innego

A Ty to kto? Fanboy Intela?

Czekać do można do śmierci…

najtańszy penryn ma kostowac w styczniu gdzieś ok 700zł E8200 2,66GHz, i tam ciut droższy ma być E8300 2,83GHz ale nie ma przekraczać 1000zł, a najdroższy ma kosztowac gdzieś ok 3500zł