Duplikowanie obrazu przy użyciu wyjscia HDMI z płyty głównej

Czy możliwe jest wykorzystanie wyjścia HDMI z karty graficznej i z płyty głównej w celu przesyłania tego samego obrazu (filmy, nic co potrzebuje wydajności dedykowanej karty)?

Z tego co rozumiem, masz kartę graficzną oraz zintegrowane GPU na płycie głównej… więc:

Oczywiście, że tak. W biosie musisz ustawić kartę na płycie na ‘enabled’, podpinasz jeden wyświetlacz do mobo, drugi do karty graficznej, potem w systemie właściwości ekranu, ustawiasz natywne rozdzielczości wyświetlaczy i wybierasz:

Nie - aż tak dobrze to nie ma… gry w fullscreen mają zwyczaj odpalania sie na ekranie głównym (jedna z opcji we właściwościach). Ważne, żeby fizyczny monitor do grania był podłączony pod kartę, a nie mobo i  żeby był ustawiony jako główny. Wtedy obliczenia wykonuje właściwa karta i obraz masz na właściwym ekranie.

Ale już np. KODI (kombajn multimediów) plus gra fullscreen - nie ma problemu, dopóki dobrze podłączone i skonfigurowane.

Właśnie próbowałem uruchomić Kodi w opcji rozszerzenia ekranu, niestety uruchamia się tylko na ekranie głównym, którym w moim przypadku jest monitor. Liczyłem, że uda mi się go przerzuć na rozszerzony ekran a tu niespodzianka. Chyba będę musiał zawsze zmieniać ekran główny, żeby móc jednocześnie pracować na monitorze a na tv było uruchomione kodi.

Jeżeli już masz rozszerzony pulpit, to:

Dzięki, tej opcji nie znałem.