Duron 1.4 ---> Athlon XP

Witam!

Słyszałem podobnie iż jest możliwość podkręcenia Durona na Athlona XP przez odblokowanie pamięci L2 z 64 KB na 256 KB

Wie ktoś może jak to zrobić łatwo i bezpiecznie ??

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=duron_xp_mod

no tak ten artykul jest wypas, koles porwal sie z lutownica na proca :smiley:

Po pierwsze nie wieże w ten atykuł a po drugie proponuje ci nie łapać sie za to bo możesz narobić sobie problemów.

Z tego co ja wiem to łączac mostki L1 z L2 odblokowujesz mnożnik (jeśli jest zablokowany) i niepotrzebna jest do tego lutownica. Wystarczy ołówek.

a wlasnie ze to dziala tylko nie zawsze poniewaz trzeba miec odpowiedni procesor (jakos chyba wyprodukowane do 37 tygodnia 2003 bodajze, ale pewny nie jestem) pozatym procesor musi byc na jadrze T-Bred B i mniec szczescie ze po odblokowaniu pozostaly cache bedzie sprawny poniewaz z tego co wiem to cache zostal zablokowany w jakiejs serii procesorow poniewaz pare z nich mialo uszkodzona pamiec cache :stuck_out_tongue:

a co do problemu to jesli sie nie znasz to lepiej nie ryzykuj, ewentualnie mozesz poszukac jak to sie robi albo kupic na allegro (kiedys bylo tego pelno a kosztowalo grosze)

A czy koniecznie musze używać lutownicy?? Nie ma innych sposobów??

Durony 1,4 to jeden z ostatnich procesorów oznaczany według starej nomenklatury. BIOS wykrywa go jako 1600+. Według nowej był sprzedawany jako ATHLON 1,6. Odnośnie podkręcania jeden z lepszych procków podatnych na takie operacje. Opisy masz powyżej.