Duża fragmentacja plików na czystym dysku

Mam chyba dosyć nietypowy problem. Otóż mam nowy dysk na USB, sformatowany jako NTFS z włączoną kompresją. Dysk jest pusty i sprawny. W momencie gdy wrzucę na niego kilka GB danych i po skończonej operacji kopiowania spoglądam do defragmentatora jakim jest przykładowo PuranDefrag dane są bardzo pofragmentowane. Czy to normalna sytuacja? Dysk to Toshiba MQ01ABD050 (w firmowej obudowie INTENSO). Na stronie Toshiby znalazłem ciekawe informacje o zaawansowanym formatowaniu. Czy maja one odniesienie do tego dysku?

http://storage.toshiba.eu/cms/pl/suppor … ormat.html

Co jest nie tak?

daj screen z programu

Normalne,jeśli wrzuciłeś dane,są one zapisywane w różnych miejscach dysku,stąd bierze się fragmentacja,cały dysk jest podzielony na małe bloki danych,duże pliki zajmują dużo bloków

Raczej normalne… Zciekawości, jakie dane tam wrzucasz? Format, ile średnio plików/wielkość?

Wrzucam gry w które nie gram. Co do fragmentacji dużych plików to rozumiem, że zajmują dużo bloków i ostatni przeważnie nie jest w pełni wykorzystany ale nie rozumiem czemu jest on w 2 tysiącach kawałków.

Co oznacza, że wrzucasz gry, w które nie grasz? Pochwal się, chodzi o ISO gier? Nie dość, że pewnie tracisz na pojemności poprzez podwójną kompresję (plik wynikowy bywa większy), to sam doprowadzasz do fragmentacji poprzez użycie kompresji dysku.

ISO, rar, zip to archiwa a nich się nie kompresuje podwójnie jak masz włączoną kompresje to właśnie to się dzieje

Przykładowo katalog z zainstalowaną grą Broken Sword 2.5. Tak jak pisalem dysk jest pusty. Wrzucam pliki i zamiast każdy być w jednym kawałku jest podzielony na wiele kawałeczków. Rozumiem taką sytuację gdyby dysk był już czymś zapełniony, kasowane pliki, bloki puste, bloki pełne ale tak nie jest.