Duża ilość Microsoft .NET Framework - czy potrzebna?

Witam

Standardowo wraz z instalacją Windows XP Media Center Edition 2005 PL instalowany jest u mnie Microsoft .NET Framework w wersji 1.1. Teraz w raz z pobieraniem przez cały czas mam tych pakietów w sumie już 5 tj.:

Microsoft .NET Framework 1.1

Microsoft .NET Framework 1.1 Polich Language Pack

Microsoft .NET Framework 2.0 Service Pack 2

Microsoft .NET Framework 3.0 Service Pack 2

Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

Microsoft .NET Framework 4

Czy naprawdę to oprogramowanie jest potrzebne a jeśli tak, to czy nie wystarczy wersja 4.0?

Pozdrawiam

Tomek

Jeśli uzywasz programów napisanych wersjach net jakich podałeś to tak,bo net framework ma poważny błąd .problem nowsza wersja jest niie kompatybilna z starszymi wersjami net , np net framework 4 nie uruchomi aplikacji napisanej w net 1.1 etc

moim zdaniem to jest nie opłacalna platforma bo zasyfia system ;{.

Microshit to jest jeden wielki błąd… ja mam xp pro z sp3 i zainstalowałem framework 3,5 (wersja cała w pliku, a nie sama instalka co się uruchamia i potrzebuje netu do sciagania) i ta wersja zainstalowała mi 1,2,3 frameworka po czym czym restart nastepnie po właczeniu kompa postanowilem zaaktualizować go, klikam live update i co? live update wyswietla mi ze frameworka 3,5 bedzie sciagac, co to w ogóle ma być? framework sciagalem z samego microsoftu cały plik chyba 220mb a jak klikam live update to znowu mi frameworka w wersji 3,5 chce sciagac. Jakos tego nie moge pojac framework zainstalowany w wersji 3,5 klikam live update i frameworka 3,5 chce mi sciagac. Mało tego po aktualizacji, zrestartowałem kompa i znowu live update i znowu wykryło mi 62 aktualizacje, to po 5 minutach pojawiły sie 62 aktualizacje? nie rozumiem ich polityki. wyglada tak ze po kazdym laczeniu sie z live update ciagle trzeba cos doinstalowywac jak juz na ten system skonczyly sie aktualizacje.