DUZA kompresja plików

(Kahn00) #1

Mam kilka plików, które chciałbym spakować lub jak kto woli skompresować..ale coś więcej niż winrar'em..da rade spakować plik tak aby zamiast 100mb zrobiła się połowa lub mniej?? Dawałem w winrar rozne rodzaje kompresji ale to mało daje ciagle plik jest duzy:D

(Eden 18) #2

100 Mb na 50 Mb >>>nie da rady.

(Kahn00) #3

A czym można bardzo skompresowac pliki??

(Asterisk) #4

Zacznijmy od podstaw - co to za plik?

(Kahn00) #5

hmmm.... rozne muzyka filmy i programy:D

(Czarny Wódz) #6

Muzyki i filmów za nic nie spakujesz. Będzie to kwestia kilkunastu kilobajtów. Programy już prędzej.

Polecam WinAce 2.6 Beta 5 albo wersja stabilna - WinAce 2.5

Uuuu? Lepiej? Ja się wychowałem na WinAce! Przez długi czas był najlepszy :?

(lazikar) #7

50% kompresji nie uzyskasz.

Tzn??

(Kahn00) #8

omg mam napisac jakie programy?? nie da sie zalezy kiedy i co bede potrzebował:smiley: na dzien dzisiajeszy potrzebuje spakowac obraz iso i program z rozszezeniem exe

(Damian) #9

Jest już WinRAR 3.50 Beta 6 PL. IMO lepiej niż tym Winrarem nie spakujesz...jeśli już to różnica będzie wynosić kilkaset kilobajtów.

(Radek Nowicki) #10

Ja zawsze pakuje WinAce 2.5 polecam ten program..A tak na przyszłośc http://google.pl siekłaniają.

(Johny) #11

Z filmami i z muzyką mało zrobisz,te pliki są już raz skompresowane,wszystkie formaty graficzne to formaty kompresji,chyba oprócz bmp,gdzie obrazek potrafi zająć nawet 2 MB na dysku

(m89) #12

moim zdaniem ostra kompresja win rar-em jest możliwa zwłaszcza przy obrazach płyt

kompresja13ew.th.jpg

kompresja26qm.th.jpg

(system) #13

A w życiu. WinACE od zawsze był najlepszy...

Co do meritum, to muzyka i filmy są już skompresowane, więc ich juz bardziej nie skompresujesz. Podobnie programy. Jeżeli jest to instalaka z plikami cab to juz też wielkiego efektu nie osiągniesz.

(m89) #14

a nie prawda bo można ale to już utratą jakości można na inny format z lepszą kompresją i o wyższej stracie jakości ale z instalkami to się zgodzę (chyba że w obrazie to co innego )

(system) #15

Mówimy tylko i wyłącznie o kompresji bezstratnej IMHO.

(m89) #16

no dobra ale to są moje sugestie które można zastosować a zresztą porównaj np formaty zdjęć GIF i JPG JPG mniej stratny lepsza kompresja lepszy wygląd mniejsza objętość a z filmem też się da dopasować format o najmniejszej stracie jakości a jednocześnie z dobrą kompresją