DUZA kompresja plików

Mam kilka plików, które chciałbym spakować lub jak kto woli skompresować…ale coś więcej niż winrar’em…da rade spakować plik tak aby zamiast 100mb zrobiła się połowa lub mniej?? Dawałem w winrar rozne rodzaje kompresji ale to mało daje ciagle plik jest duzy:D

100 Mb na 50 Mb >>>nie da rady.

A czym można bardzo skompresowac pliki??

Zacznijmy od podstaw - co to za plik?

hmmm… rozne muzyka filmy i programy:D

Muzyki i filmów za nic nie spakujesz. Będzie to kwestia kilkunastu kilobajtów. Programy już prędzej.

Polecam WinAce 2.6 Beta 5 albo wersja stabilna - WinAce 2.5

Uuuu? Lepiej? Ja się wychowałem na WinAce! Przez długi czas był najlepszy :?

50% kompresji nie uzyskasz.

Tzn??

omg mam napisac jakie programy?? nie da sie zalezy kiedy i co bede potrzebował:D na dzien dzisiajeszy potrzebuje spakowac obraz iso i program z rozszezeniem exe

Jest już WinRAR 3.50 Beta 6 PL. IMO lepiej niż tym Winrarem nie spakujesz…jeśli już to różnica będzie wynosić kilkaset kilobajtów.

Ja zawsze pakuje WinAce 2.5 polecam ten program…A tak na przyszłośc http://google.pl siekłaniają.

Z filmami i z muzyką mało zrobisz,te pliki są już raz skompresowane,wszystkie formaty graficzne to formaty kompresji,chyba oprócz bmp,gdzie obrazek potrafi zająć nawet 2 MB na dysku

moim zdaniem ostra kompresja win rar-em jest możliwa zwłaszcza przy obrazach płyt

kompresja13ew.th.jpg

kompresja26qm.th.jpg

A w życiu. WinACE od zawsze był najlepszy…

Co do meritum, to muzyka i filmy są już skompresowane, więc ich juz bardziej nie skompresujesz. Podobnie programy. Jeżeli jest to instalaka z plikami cab to juz też wielkiego efektu nie osiągniesz.

a nie prawda bo można ale to już utratą jakości można na inny format z lepszą kompresją i o wyższej stracie jakości ale z instalkami to się zgodzę (chyba że w obrazie to co innego )

Mówimy tylko i wyłącznie o kompresji bezstratnej IMHO.

no dobra ale to są moje sugestie które można zastosować a zresztą porównaj np formaty zdjęć GIF i JPG JPG mniej stratny lepsza kompresja lepszy wygląd mniejsza objętość a z filmem też się da dopasować format o najmniejszej stracie jakości a jednocześnie z dobrą kompresją