Duża rozdzielczość ekranu a wygląd przeglądarki Chrome

Witam,

Mam mały problem, zakupiłem sobie nowy monitor który wyświetla rozdzielczość w 1920x1080. Ikony jak i sam wygląd systemy był dla mnie zdecydowanie za mały (wcześniej miałem 1366x768). Znalazłem ustawienie w Windows 10 "Zmień rozmiar tekstu aplikacji itd. na 125% i całość wygląda już lepiej. 

Niestety w przeglądarce Chrome wszystko jest dalej takie małe, zmieniam powiększenie na 125% albo czcionkę dużą ale to robi się bardzo nienaturalne. Jest jakieś inne wyjście żeby wygląd był płynny i dobrze wyglądał?

post-124875-0-74197200-1443089780_thumb.

W dobie 4K nazywanie FHD wysoką rozdzielczością to lekkie nadużycie :slight_smile: Chyba, że na 10 calach.

 

Czy po zmianie skalowanie przelogowałeś się w systemie? Prawidłowo działa to dopiero po ponownym zalogowaniu się.

Tak, ogólnie pulpit i reszta wygląda już dobrze, tak samo aplikacje a sam Chrome nie zmienił się nic :confused: dopiero jak sie zmieni powiększenie na 125% ale to i tak źle wygląda :confused:

Nic źle nie wygląda. Po prostu przez X czasu używałeś mniejszego monitora o mniejszej rozdzielczości i Twoje oczy muszą się przyzwyczaić. Po czasie zmienisz skalowanie na domyślne wartości. 

 

Dodatkowy problem to samo skalowanie interfejsu w Windows, które było i jest ciągle niedoskonałe. Dlatego wygląda to nienaturalnie.

Od X czasu czyli prawie kilkanaście lat :slight_smile: nigdy nie miałem takiej rozdzielczości i wszystko jest zwyczajnie za małe, większość aplikacji działa dobrze ale np. utorrent jak za zdjęciu wygląda słabo :confused: nie da się jednej aplikacji zmienić?

post-124875-0-95765700-1443101597_thumb.

Daj sobie czas na przyzwyczajenie się i nie baw się skalowaniem. Chyba że masz wadę wzroku. 

Niestety, nie mam wady wzroku ale zwyczajnie źle mi się pracuje na tak małych ikonach :slight_smile: będę musiał się przyzwyczaić do większych

Ja zaś mam odwrotny problem… Dotychczas miałem własnie mały interfejs przeglądarki jak i przeglądanych stron , jednak od niedawna ten interfejs mi się powiększył… nie wiem, czy to wina aktualizacji samej przeglądarki czy może mojej karty graficznej, mimo iż sprawdzam na obu kartach, które posiada mój laptop, to nadal jest duży interfejs i nie mogę się przyzwyczaić.