Duża sieć w domu (Sagemcom fast 2704 + TpLinki)


(Kwadrat102) #1

Witam serdecznie, od miesiąca jestem posiadaczem neostrady. W zestawie dostałem modem SagemCom Fas 2704. Mam dom 3 piętrowy a w nim NC+ (4TV, multiroom) co się wiąże z kilkoma dodatkowymi routerami przy każdym dekoderze( muszą się ze sobą łączyć aby działa multiroom a połączenia kablowe odpadają).

 

Sytuacja wygląda więc następująco :

 

Na samym dole mam modem Sagemcom Fast 2704, który daje dość dobry sygnał aż na samo poddasze( 3 piętra ).

Na 1 piętrze mam 1 TV z dekoderem + router TPLinka (ustawiony jako clitent)

Na 2 piętrze mam dwa  TV z dekoderam + routery TPLINKA WR740N ( ustawione pod WDS )

na 3 piętrze mam 1 TV również z dekoderem i routerem TPLinka WR740N ( ustawiony pod WDS)

 

Wszystkie te routery łączą się z tym modemem Sagemcom, są w tej samej podsieci i konfiguracja multiroom działa na wszystkich TV bardzo dobrze ( chodzi tam o to żeby co 8 h każdy dekoder komunikował się z głównym dekoderem aby przesyłać jakąś informację autoryzującą chyba, w przeciwnym razie dekodery się zablokują )

 

Oprócz tych wszystkich routerów z tego modemu Sagemcom korzystają oczywiście komputery/smartfony w całym domu.

Problem polega na tym że jak jestem na PC na 2 piętrze to ten internet strasznie niestabilnie chodzi. Raz jest wsztsko ok, raz bardzo wolno , raz mam że nie ma dostępu do sieci ...

 

Pytanie mam do Was, za co z góry dziękuję za odpowiedź jak ten problem rozwiązać? Czy to może być problem zbyt słabego modemu na tak dużą ilość routerów?

 

Problem jest jeszcze taki że w przypadku 1 TV który jest na 2 piętrze chce mieć internet, a więc podłącza sobie kolejny kabelek z Lana od routera który jest przy dekoderze(bo w końcu na dekoderze internet jest ) tylko TV nie chce sie połączyć nie wiem czemu...nic nie daje statyczne ip czy też automatyczne.

 

Na wszystkich routerach jest DHCP wyłączone, DHCP włączone jest tylko na modemie.

 

Posiadam również w zanadrzu Router bardziej rozbudowany - TL-WR841N ( jeśli go ustawię na Reapeter to nie chce sieć działać , jak ustawiam na Uniwersal Repeter to działa dobrze ale rónież są duże problemy ze stabilnością.... ( dodam że jeśli  ten WR841N podłącze kabelkiem do TV w którym nie chciał działać net to tym razem działa , tak jakby coś było nie tak ustawione na tych WR740N..)

 

 

post-164479-0-28176500-1411398631_thumb.


(roobal) #2

Podejrzewam, że WDS może obciążać sieć bezprzewodową, bo jednak wymaga pewnego narzutu. Spróbuj może podłączyć to tak.

Sagem AP < WDS > WR740N < WDS > WR740N > TP Link Clien AP.


(Kwadrat102) #3

ok dzięki spróbuje. a czy ktoś ma inny pomysł? albo rozwiążanie na reszte problemów?(nie chce na TV sie połaczyć a na dekoderze jest net ) :smiley: