Duża temperatura CPU!

Mam problem z procesorem. Jak tylko odpalam kompa jego temp. rośnie do 85 stopni a czasami i więcej. Wiatraczek nie staną, cały czas kręci więc to raczej nie jego wina. Po formatce sprawa sie powtórzyła. Nie wiem co robić i czy będą z tego jakieś problemy.

Z góry dzięki

No z czasem bedą ;] ale ja smaże śniadanie z rana na procku :slight_smile: i żyje :slight_smile:

Co ma windows do pomiarow cpu? W Biosie tez tak masz? Jaki to procek i z jakim chłodzeniem?

Grand18 sprawdź chłodzenie na procku. Wyczyść, wymiana pasty itp.

Ale najpierw w biosie temperatury zobacz.

najpierw to ty odkręć ścianke obudowy i zobacz czy wogule się wiatraczek kręci! !!

:roll: Czytanie ze zrouzmieniem.

Sprawdź te temperaturki w BIOSie.

Przecież właśnie w biosie sprawdzam tą temperature(Hardware Monitor) i zaczełą mrugać na czerwono dlatego tutaj pisze

Celeron 2,4Ghz a chłodzenie to nie wiem ma tylko hologram z napisem INTEL

sprawdź temperatury w Evereście.

pomagałem kumplowi składać komputer, właśnie z Celeronem. przed instalacją systemu zerknąłem do BIOSu czy wszystko wporządku i okazało się, że na procku jest 76*C. przy takie temperaturze można się popażyć, a dotykając radiatora stwiedziłem, że jest on chłodny. zaintalował windowsa, sprawdził temperatury w Evereście i tam dopiero się okazało, że były w porządku (koło 35*C).

Jeżeli na socket 478 sprawdź zaczepy radiatora czy czasem któryś nie pęknął (często się zdaża ) i przez to radiator odstaje od procesora.

nnnzs2.th.jpg

Może ta temperatura jest podawana w stopniach Fahrenheita, wtedy 85 stopni Fahrenheita to około 29,5 stopnia Celsjusza.