Duża temperatura dysku twardego

witam mam problem posiadam dysk twardy WD Caviar SE-16 250GB i nagrzewa mi sie do temperatury 58 st, po godzinie pracy komputera , nie przesilajac go tylko siedzac na necie, nie wiem czemu?. dysk ma wolne miejsca od gory i od dołu a wiec miejsca ma wystarczajaco dozo. licze na wasza pomoc co robic?

Zamontuj w obudowie przed nim dodatkowy wentylator.

Czy stosujesz jakieś podkładki wygłuszające?

nie nic takiego nie mam. a do jakiej temperatury mozna bezpiecznie pracowac?

Możesz z przodu obudowy (przed dyskiem) zamontować wolnoobrotowy 120mm który będzie wciągał zimne powietrze. Mi to pomogło, dysk schłodzony 5-6*C

jest to normalna temperatura dysku nie masz się czym przejmować, mój się nagrzewa do takiego stopnia że można jajka smażyć

No chyba cie pogrzało człowieku! Optymalna temp dysku to około 30*C

hero to podpowiedz co mam zrobic.

Trochę nie chcę mi się wierzyć żeby dysk w normalnych warunkach osiągał aż taką temperaturę.

Więc

  1. albo masz straszną duchotę w obudowie i z tym możesz poradzić sobie montując jakieś wentylatorki w celu utworzenia obiegu powietrza

  2. albo czujnik temp. w dysku jest walnięty

  3. albo coś z dyskiem jest ogólnie nie tak, ponieważ nie powinien on emitować aż tak ogromnych ilości ciepła

w obudowie jest wiatrak ktory dziala. teraz mam od czterech godzin az 60 stopni, czy to jest mozliwe zeby przez tyle czasu była taka stala temperatura?. moze faktycznie czyjnik w DYSKU? Mozna to jakos sprawdzic?

Spróbuj zbliżyć rękę do obudowy dysku od góry. Jeżeli się poparzysz to znaczy, że temperatura jest prawdopodobna :stuck_out_tongue:

ADD.

Że tak się jeszcze zapytam. Jakim programem sprawdzasz tą temp?

sprawdzalem dwoma pierwszy to dyscinfo a drugi Everest Ultimate Edition i na obydwoch to samo,ale jak przyloze reke do dysku to napewno nie ma tam tak wysokiej temperatury, mierzyłem i wynosi ona po godzinie pracy 37 stopni,to jaki z tego wniosek? Moze byc czujnik trafiony?

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Tam jest odnotowana wartość temperatury mierzona przez dysk i przetworzona przez jego oprogramowanie, a więc najbardziej wiarygodna.

tutaj tez pokazuje temp 58stopni