Duża temperatura dysku twardego

(andre 28) #1

witam mam problem posiadam dysk twardy WD Caviar SE-16 250GB i nagrzewa mi sie do temperatury 58 st, po godzinie pracy komputera , nie przesilajac go tylko siedzac na necie, nie wiem czemu?. dysk ma wolne miejsca od gory i od dołu a wiec miejsca ma wystarczajaco dozo. licze na wasza pomoc co robic?

(Cosik Ktosik) #2

Zamontuj w obudowie przed nim dodatkowy wentylator.

Czy stosujesz jakieś podkładki wygłuszające?

(andre 28) #3

nie nic takiego nie mam. a do jakiej temperatury mozna bezpiecznie pracowac?

(Yamaha503) #4

Możesz z przodu obudowy (przed dyskiem) zamontować wolnoobrotowy 120mm który będzie wciągał zimne powietrze. Mi to pomogło, dysk schłodzony 5-6*C

(Slawek655) #5

jest to normalna temperatura dysku nie masz się czym przejmować, mój się nagrzewa do takiego stopnia że można jajka smażyć

(Michalheo) #6

No chyba cie pogrzało człowieku! Optymalna temp dysku to około 30*C

(andre 28) #7

hero to podpowiedz co mam zrobic.

(Yamaha503) #8

(Michalheo) #9

Trochę nie chcę mi się wierzyć żeby dysk w normalnych warunkach osiągał aż taką temperaturę.

Więc

1) albo masz straszną duchotę w obudowie i z tym możesz poradzić sobie montując jakieś wentylatorki w celu utworzenia obiegu powietrza

2) albo czujnik temp. w dysku jest walnięty

3) albo coś z dyskiem jest ogólnie nie tak, ponieważ nie powinien on emitować aż tak ogromnych ilości ciepła

(andre 28) #10

w obudowie jest wiatrak ktory dziala. teraz mam od czterech godzin az 60 stopni, czy to jest mozliwe zeby przez tyle czasu była taka stala temperatura?. moze faktycznie czyjnik w DYSKU? Mozna to jakos sprawdzic?

(Michalheo) #11

Spróbuj zbliżyć rękę do obudowy dysku od góry. Jeżeli się poparzysz to znaczy, że temperatura jest prawdopodobna :stuck_out_tongue:

ADD.

Że tak się jeszcze zapytam. Jakim programem sprawdzasz tą temp?

(andre 28) #12

sprawdzalem dwoma pierwszy to dyscinfo a drugi Everest Ultimate Edition i na obydwoch to samo,ale jak przyloze reke do dysku to napewno nie ma tam tak wysokiej temperatury, mierzyłem i wynosi ona po godzinie pracy 37 stopni,to jaki z tego wniosek? Moze byc czujnik trafiony?

(Cosik Ktosik) #13

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Tam jest odnotowana wartość temperatury mierzona przez dysk i przetworzona przez jego oprogramowanie, a więc najbardziej wiarygodna.

(andre 28) #14

tutaj tez pokazuje temp 58stopni