Duża temperatura procesora

(Mafioz09) #1

Już kiedyś kupiłem nowe chłodzenie AC freezer 64 pro, zakładałem 5 razy na paście Arctic silver 5 i temperatury były po 45-47 stopni, kazaliście zaczekać aż pasta się wygrzeje przez ten czas nic nie robiłem z chłodzeniem procka i dziś temperatura sięga do 46 w ildzie, (w czoraj gdy było cieplej było po 49-52) Mam 2 wentylatory jeden wyciągający i jeden "wpychający" powietrze, czekam na rozgałęźnik aby podłączyć 3 , ale wątpię aby to dużo dało. Gdy się komp nagrzeje, otworze bude to ze środka specjalnie nie leci ciepłe powietrze, może kilka stopni więcej niż w pokoju. Więc dlaczego na procku jest taka temperatura? na oryginalnym chłodzeniu była 39-40 stopni.

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 10:47

Wentylacja w budzie raczej dobra jest bo reszta temperatur jest niska, nawet karta graficzna GF 7600GT silent pipe 2 (chłodzenie pasywne, niektórzy mówią że się grzeje) u mnie ma temp 39 w ildzie w stresie około 43-45.

Temperatury w ILDZIE:

temperaturyzj5.th.jpg

(Sawyer47) #2

Jeżeli na lepszym chłodzeniu ma większą temperaturę niż na boxowym to może być to wina, źle nałożonej pasty (za dużo, za mało), może niedokładnie zmyłeś resztki starej pasty.

(Mafioz09) #3

Raczej zmyłem dobrze, na procku nie było już śladu pasty, jak już mówiłem chłodzenie zakładałem 5 razy raz mało pasty, raz dużo, raz tak średnio...

Ale zawsze było to samo, pastę rozsmarowałem dokładnie, a chłodzenie jest dość mocno dociśnięte.

(JNJN) #4

A może problem jest w pomiarze temperatury CPU?

Poczytaj

A gdzie komp stoi, może tu problem brak dobrej cyrkulacji powietrza.

(Mafioz09) #5

komp stoi obok biurka, z tyłu ma z 5CM wolnego miejsca a z boku jest sporo chyba z 0.5M komp stoi w zwykłym pokoju.

everest i bios pokazują 46-47 stopni.

speedfan 39-40 stopni

core temp 35-36 stopni

No więc który program pokazuje prawidłowo? chciałbym aby core temp :stuck_out_tongue:

(system) #6

dobre masz tępy nieważne w jakim programie ja odczytujesz. (każdy może nieco przekłamywać).

(Mafioz09) #7

no według mnie jak pokazuje everest 47 stopni na procku w ildzie to trochę dużo. ponad 10 stopni różnicy między programami to nie jest troszkę. no ale bios i everest chyba się mylą bo 47 stopni powinno pażyć a gdy dotke radiatora on jest prawie że zimny.

(system) #8

wnioski się same nasuwają, zacznij używać mózgu... everest przekłamuje ten wynik.

(Mafioz09) #9

ja używam w przeciwieństwie do ciebie tylko że najczęściej piszecie że bios jest najdokładniejszy, więc jeśli w biosie i evereście była taka sama temperatura to patrzyłem do everesta, i nie myślałem że bios przekłamuje.

Turkissh jak chcesz się kłócić to idź do kumpli a nie tu, tu jest miejsce publiczne. I nie obrażaj mnie

(system) #10

najdokładniejszy pomiar zrobisz dotykając okolic procesora miernikiem cyfrowym.

skąd możesz to wiedzieć ?? przecież nie możesz mieć jednocześnie uruchomionego everesta i BIOSU...

ja ci tylko wyjaśniam, pomagam i sugeruję... nie musisz w ogóle czytać moich postów nie ma takiego obowiązku.

(Michal Kolatek) #11

Może trafił się proc z krzywo założonym ihsem, lub w biosie jest ustawiony wyższy vcore.

(Mafioz09) #12

Można to jakoś naprawić? co to jest ten ish? to metalowe "coś" na procesorze?

Jest ustawiony standardowy.

(Michal Kolatek) #13

Ta blacha z numerami.

Naprawić się nie da, można zdjąć, ale A64 mają kruche rdzenie i trzeba by coś robić z chłodzeniem ihs ma ~2mm rdzeń nie dotykał by wtedy chłodzenia.

auto?

zobacz czy będzie stabilnie pracować na np 1.375, lub niższych.

wyłącz wentylator i zobacz jak będzie się rozprowadzać ciepło (na rurkach), może z chłodzeniem jest coś nie tak.

(Mafioz09) #14

chłodzenie raczej jest dobre, bo po odłączeniu wentylatora cały radiator robi się gorący tak samo na dole i górze. więc rurki raczej są dobre.