Duża temperatura procesora

Już kiedyś kupiłem nowe chłodzenie AC freezer 64 pro, zakładałem 5 razy na paście Arctic silver 5 i temperatury były po 45-47 stopni, kazaliście zaczekać aż pasta się wygrzeje przez ten czas nic nie robiłem z chłodzeniem procka i dziś temperatura sięga do 46 w ildzie, (w czoraj gdy było cieplej było po 49-52) Mam 2 wentylatory jeden wyciągający i jeden “wpychający” powietrze, czekam na rozgałęźnik aby podłączyć 3 , ale wątpię aby to dużo dało. Gdy się komp nagrzeje, otworze bude to ze środka specjalnie nie leci ciepłe powietrze, może kilka stopni więcej niż w pokoju. Więc dlaczego na procku jest taka temperatura? na oryginalnym chłodzeniu była 39-40 stopni.

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 10:47

Wentylacja w budzie raczej dobra jest bo reszta temperatur jest niska, nawet karta graficzna GF 7600GT silent pipe 2 (chłodzenie pasywne, niektórzy mówią że się grzeje) u mnie ma temp 39 w ildzie w stresie około 43-45.

Temperatury w ILDZIE:

temperaturyzj5.th.jpg

Jeżeli na lepszym chłodzeniu ma większą temperaturę niż na boxowym to może być to wina, źle nałożonej pasty (za dużo, za mało), może niedokładnie zmyłeś resztki starej pasty.

Raczej zmyłem dobrze, na procku nie było już śladu pasty, jak już mówiłem chłodzenie zakładałem 5 razy raz mało pasty, raz dużo, raz tak średnio…

Ale zawsze było to samo, pastę rozsmarowałem dokładnie, a chłodzenie jest dość mocno dociśnięte.

A może problem jest w pomiarze temperatury CPU?

Poczytaj

A gdzie komp stoi, może tu problem brak dobrej cyrkulacji powietrza.

komp stoi obok biurka, z tyłu ma z 5CM wolnego miejsca a z boku jest sporo chyba z 0.5M komp stoi w zwykłym pokoju.

everest i bios pokazują 46-47 stopni.

speedfan 39-40 stopni

core temp 35-36 stopni

No więc który program pokazuje prawidłowo? chciałbym aby core temp :stuck_out_tongue:

dobre masz tępy nieważne w jakim programie ja odczytujesz. (każdy może nieco przekłamywać).

no według mnie jak pokazuje everest 47 stopni na procku w ildzie to trochę dużo. ponad 10 stopni różnicy między programami to nie jest troszkę. no ale bios i everest chyba się mylą bo 47 stopni powinno pażyć a gdy dotke radiatora on jest prawie że zimny.

wnioski się same nasuwają, zacznij używać mózgu… everest przekłamuje ten wynik.

ja używam w przeciwieństwie do ciebie tylko że najczęściej piszecie że bios jest najdokładniejszy, więc jeśli w biosie i evereście była taka sama temperatura to patrzyłem do everesta, i nie myślałem że bios przekłamuje.

Turkissh jak chcesz się kłócić to idź do kumpli a nie tu, tu jest miejsce publiczne. I nie obrażaj mnie

najdokładniejszy pomiar zrobisz dotykając okolic procesora miernikiem cyfrowym.

skąd możesz to wiedzieć ?? przecież nie możesz mieć jednocześnie uruchomionego everesta i BIOSU…

ja ci tylko wyjaśniam, pomagam i sugeruję… nie musisz w ogóle czytać moich postów nie ma takiego obowiązku.

Może trafił się proc z krzywo założonym ihsem, lub w biosie jest ustawiony wyższy vcore.

Można to jakoś naprawić? co to jest ten ish? to metalowe “coś” na procesorze?

Jest ustawiony standardowy.

Ta blacha z numerami.

Naprawić się nie da, można zdjąć, ale A64 mają kruche rdzenie i trzeba by coś robić z chłodzeniem ihs ma ~2mm rdzeń nie dotykał by wtedy chłodzenia.

auto?

zobacz czy będzie stabilnie pracować na np 1.375, lub niższych.

wyłącz wentylator i zobacz jak będzie się rozprowadzać ciepło (na rurkach), może z chłodzeniem jest coś nie tak.

chłodzenie raczej jest dobre, bo po odłączeniu wentylatora cały radiator robi się gorący tak samo na dole i górze. więc rurki raczej są dobre.