Duze ikony pulpitu - problem

Witam

Właśnie zainstalowałem sobie oryginalna Viste OEM Home Premium PL i mam problem z dużymi ikonami na pulpicie. Jak je zmniejszam ( ALT+ rolka myszki) to zmniejszają się tylko ikony natomiast podpisy pod nimi nie a także ten prostokąt wokół ikonki. Nie ważne jak zmniejsze ikony to rozmiar tekstu pod ikona jest taki sam

Wczesniej jak miałem wersje Ultimate RC2 to jak zmniejszałem to się wszystko zmniejszalo ( ikona+napis pod ikona + ten prostokat wokol ikony)

Proszę pomożcie i powiedcie jak to zmniejszyc ( tzn wszystko ikone + napis + prostokat wokol ikony) ? i dlaczego tak się dzieje ?

jaka rozdzielczość ekranu?

tak jak podczas wersji Ultimate 1280x1024 (LCD 17")

Ppm na pulpicie -> View -> Classic icon

Może tak pomoże :slight_smile:

Nom napewno tego potrzebowalem też

Oraz zmiany obrazka w podpisie - jest za duży

niestety nie :frowning:

Czy ktos juz Was moze zainstalowal sobie wrsje Home Premum Pl ? czy moze zobaczyc jak dziala u niego te pomniejszanie ikonek - czy razem z ikonkami pomniejszaja sie napisy pod oraz pole prostokatne wokol ikonki ?

Bo nie wiem czy to wina ze to wersja Home a moze to wina ze to polska wersja ?

Pulpit - PPM - Widok - Ikony klasyczne

Działa jak należy - VISTA HOME PREMIUM PL Build 6000

Pozdrawiam

no to zalamales mnie :frowning:

Kurde co sie stalo , czyzby jakis blad podczas instalacji - instalowlaem z oryginalej tloczonej plyty

Powiedz mi takze czy jak zmniejszasz te ikony zmniejsza sie takze ten prostokat wokol ikonki ? ( bo u mnie on jest duzy i jak sa male ikonki to jest ardzo duza przestzren miedzy nimi

Oto jak wyglada moj pulpit :

pulpitoi3.th.jpg

zobaczcie podsietlony kosz - jaka ona ma prostokatna obwutke ktora sie nie zmnienia wraz ze zmniejszaniem ikony , tak samo tekst

U mnie jest tak samo - ikony klasyczne a zaznaczenie dosyć duże.

Mnie to nie przeszkadza, bo na pulpicie nie mam żadnej ikony.

czy w innych wersjach OEM PL tez tak jest ?

Wydaje mi się że tu nie robi różnicy wersja…

czyli co , wszystkie polskie wersje Visty OEM maja takie niedociagniecie ? (Home, Busines , Ultimate)

tak, niestety windows vista P został lekko nie dopracowany , i tyle :confused:

Ja mam tak samo

no to kurde i wez tu badz legalnym uzytkownikiem !!

Od systemu windows 95 jechalem na “piratach” po raz pierwszy raz kupilem oryginal a tu taka nie spodzianka - brak slow

Kolejny windows ( po Viscie) bedzie znowu piracki

Ciekawi mnie czy w uaktualnieniach zostanie ten problem poprawiony ( ikony a takze te szerokie menu start) - co za idiota tak nabruzdzil w naszej Viscie - znalajc zycie to tylko polska wersja ma takie niespodzianki :frowning:

tak, tylko polska wersja ma takie szerokie menu start , te problemy z odstępami przy ikonkach , sam jestem teraz w posiadaniu wersji Vista PL, ale chyba zmieniam system na wersję EN. jest bardziej dopracowana, z ikonami i menu start nie ma problemów, poza tym, co za … przetłumaczył w menu start np. windows sidebar na boczny pasek systemu windows… ludzie przecież to rozjeżdza menu start…

a czy jak mam klucz do polskiej wersji to moge uzywac wersji angielskiej legalnie ?

tak, ja mam klucz własnie z wersji EN alez ciekawości zainstalowałem wersję PL,a tu wielkie rozczarowanie, więc chyba powracam do Ultimate EN

ciakwi mnie czy poprzez windows update zostana usuniete te nie dociagniecia , jak myslicie ?

w service pack 1 dla systemu windows vista Pl napewno, jest to na tyle duże niedociągnięcie, że nie zdziwiłbym się jak by w ciągu 2 miesięcy nie wyszła aktualizacja naprawiająca ten błąd