Duże obciążenie CPU przez Chrome

Jak w temacie. Ostatnio Chrome zaczął doiść mocno obciążać procesor w moim komputerze.

Jak myślicie, dlaczego tak jest i co zrobić, żeby tego katowania się pozbyć? Dodam, że wystarczy ubić proces Chrome’a w Menedżerze Zadań i ponownie odpalić przeglądarkę, żeby to obciążanie na jakiś czas ustało.
Liczę na szybkie odpowiedzi.

pozdrawiam

Poczytaj o tym: https://niebezpiecznik.pl/post/wiedziales-ze-google-chrome-skanuje-ci-dysk-w-poszukiwaniu-wirusow/

Popatrz jakie masz rozszerzenia i czy przypadkiem nie kopiesz “bitkoinów” jednym z nich (koparka).

1 polubienie

A w której wersji jest to Chrome?

Wersja 66

Rozszerzenia:
AdBlock Plus;
uBlock Origin;
NoCoin;
Internet Download Menager Plugin;

i jeszcze:
Chomikuj.pl;
Application Launcher for Drive (by Google);
Avast! Online Security;
Dokumenty Google;
CLean:Remove Facebook Ad,Suggest;
User-Agent Switcher;
View Image 2;
Wikiwand;
Arkusze Google;
Prezentacje Google.

Proces Software Reporter Tool jest problemem:


no dobra, ale jak go na stałe wyłączyć tylko w chrome?
Odsyłam wszystkich chrome’owiczów do lektury: https://www.download.net.pl/co-to-jest-software-reporter-tool-i-jak-wylaczyc-ten-proces-w-windowsie/n/11410/

Po wyłączeniu tylko w chrome jest taki efekt:

Jak już naciśniecie na Usuń wszystkie uprawnienia… to tam należy dać jeszcze Ok i nacisnąć należy jeszcze na Tak :wink: tego tam nie ma dlatego napiszę już tu o tym tutaj :smiley:
Każdy może tego sposobu skorzystać, jest on bezpieczny i sprawdzony przeze mnie. Oczywiście przed takową operacją należy wyłączyć chrome najlepiej ubić go z procesu :slight_smile: bo u mnie nie chciał się wyłączyć ;c xd

No dobrze, a jak mogę to operację wycofać w razie czego?

Nic to nie dało :((

Wycofanie = usunąć folder :smiley: hm ale nie wycofuj bo nie warto ;p
Zauważyłem dość ciekawą wersję na Twoim screenie, oddzielny proces Chrome. Widzę jeszcze otwarte jakieś strony… Mógłbyś pozamykać wszystkie strony i od nowa uruchomić Chrome?
Poza tym ja bym na Twoim miejscu wywalił Ad blockera, ma luki i jest aktualnie niebezpieczny w użytkowaniu ;p Tego Cleana też nie znam więc nie potrzebny a jeśli chcesz by nie było śmieci w przeglądarce to ustaw zapamiętywanie ciasteczek i innych rzeczy tylko do zamknięcia przeglądarki, np ustawienie:
chrome://settings/content/cookies?search=cook i tam masz pliki Cookie i tam wejdź i resztę wiesz co zrobić xd
Możesz jeszcze wyczyścić dane jak np. historia itd itd :stuck_out_tongue:
Ogólnie to nie polecam używania Google Chrome bo ma dość duże luki a ostatnie wpadki Chrome są poważne :smiley: Ja używam Opera i nie ma takich cyrków :smiley:

Napisz coś więcej o tych lukach i wpadkach. Oprócz malware w Chrome Store.

Ok :wink:


Ale to jeszcze nic, bo za kilka dni bądź najwyżej tygodni będą kolejne łatki, ponadto Chrome zbiera dużo statystyk i wysyła je do Google więc nawet dodatki Chrome nie są wstanie obronić tego syfu, co narobili sami eksperci Chrome :smiley:
Jak dla mnie to Chrome nie powinien w ogóle istnieć ale no cóż… w końcu to Google i jej sztuczna inteligencja…

Będą, bo nie ma softu bez wad. Najważniejsze, że błędy są wykrywane i z miejsca łatane.

Dlatego używam Chromium.

Będą, bo nie ma softu bez wad. Najważniejsze, że błędy są wykrywane i z miejsca łatane.

Nom w sumie nie ma softu bez wad, ale ostatnio są wykrywalne takie wady, których nie powinno w ogóle być xD

Dlatego używam Chromium.

No i git :smiley:

Teraz mam otwarte tylko forum.dobreprogramy.pl

Przypomnę, kiedy ubiję proces, nie wiem który, to procek nie jest katowany.
Jednak kiedy ponownie zrestartuję Windowsa 10 Pro ACU, to problem powraca. Znowu muszę ubić proces Chrome’a i uruchomić przeglądarkę ponownie.
Ten CLean:Remove Facebook Ad,Suggest blokuje sponsoring i sugestnie na FB, tj. proponowane i reklamowe posty.

Spróbuj -KLIK

Zresetowałem te ustawienia, powłączałem pluginy, których używam, pobrałem motyw “Need For Speed Underground 3” i nic :((

Do sprawdzenia logi-KLIK
Poproś kogoś z działu bezpieczeństwo

Ciekawe są te powiadomienia o chętnych i wolnych słowiankach. Skąd one?

OJ OJ! Nie wiem! Pobieram FRST i poproszę o sprawdzenie kogoś z “Bezpieczeństwa”.

Wybierz jeden, chyba lepiej ten drugi i filtry z Adblock Plus przemigruj na uBlock Origin.

@krystian3w

To nie jest uBlock Origin tylko uBlock, o którym ostatnio było głośno w internecie za sprawą szpiegowania użytkowników. Nazwa jest podobna więc nieświadomy użytkownik może się pomylić i zainstalować “szpiega”.

ublock

Odinstaluj AdBlock Plus oraz uBlock a następnie zainstaluj bezpieczny adblocker uBlock Origin, który jest wolny od śledzenia oraz blokuje skutecznie większość reklam.

Jeśli chciałbyś jeszcze skuteczniejszą ochronę możesz zainstalować dodatek do uBlock Origin o nazwie Nano Defender (poradnik https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/wiki/Jak-zainstalować-Nano-Defender-na-Firefoksie,-Waterfoksie-albo-(Chr)Operze%3F ).