Duże obciążenie procesora pomimo "nic nie robienia"

Witam jak w temacie, od wczoraj zauważyłem dziwną rzecz na swoim sprzęcie. Mianowicie, chodzi o zużycie procesora. Uruchamiam komputer, po załadowaniu programu miernik wskazuje obciążenie procesora na 100%. Pomimo tego iż nic nie wykonuje na laptopie, nawet nic nie ściągam. Jak to naprawić ? Wcześniej było normalnie, Procesor oscylował w granicach do 10 % przy słuchaniu, czy przeglądaniu stron. Zauważyłem, że wystąpiło to od wczoraj i nie wiem co jest przyczyną ?!? Dodam, że na laptopie mam z tym problem. Ten sam system posiadam również na stacjonarnym, na którym wszystko jest ok. Zużycie procesora oscyluje aktualnie w granicach 5 - 20 % przy czym kopiuje 25 GB danych na pen-driva. Jedyne różnice jakie dotyczą mojego laptopa i stacjonarnego komputera, to takie iż na laptopie zainstalowałem aktualizacje. No ale nie powinno to powodować takich skutków. Druga dziwna sprawa, to komunikat z wczoraj. NOD32 pokazał mi komunikat o próbie ataku na mój adres DNS. Będę wdzięczny za pomoc, zaznaczam jednak, że antywirus nic nie wykrył. A laptop zachowuje się tak samo bez względu na to czy jest podpięty do internetu, czy też nie. Ciągle obciążenie procesora wskazuje 100%

zrzutekranua.jpg

Dodam jeszcze jeden fakt dziwny. Przy próbie wyłączenia komputera pojawia się okienko z informacją, że trzeba zamknąć programy przed wyłączeniem. Standardowo jak to w Windowsie 7, różnica jest jednak taka. Iż okienko jest puste i nie ma programu do zamknięcia.

“Pokaż procesy wszystkich użytkowników”.

Logi OTL mogą się przydać. analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

@down ślepy jestem :slight_smile:

Przy igfxpers pokazuje 99% obciążenia, to coś od karty graficznej.Próbuj przeinstalować sterowniki.

i to jest chyba powód problemów; niedawno pewna aktualizacja powodowała problemy z fontami

jeśli porada kwalimira nie pomoże, to spróbuj odinstalować aktualizacje

Sprawdź sobie, co tak obciąża procesor: w menedżerze zadań > wydajność > monitor zasobów > procesor.

Usunąłem konto administratora własne i utworzyłem nowe. No i problem zniknął, nie wiem jednak co wywołało tą przyczynę dalej, ale teraz już wszystko działa ok.