Duże obciążenie procesora

(nogginxx) #1

Witam Mam taki problem, gdy włączam minecrafta tak jak codziennie to java zużywa mi 30- 50% procesora i 20% pamięci ram, a zawsze było największe zużycie procka i ramu przez jave to kilka procent. Problem zaobserwowałem wczoraj, nie wiem co się stało.

(krystian3w) #2

Podaj może specyfikacje komputera, nie włączyła się wczoraj może aktualizacja Windows Update, moda nowego zainstalowałeś, nowa Java sama się niedawno zaktualizowała?

(nogginxx) #4

Nic się nie działo po prostu jak codziennie chciałem sobie zagrać wchodzę na menadżera i patrzę a tu java 42%.
Specyfikacje to:
Procesor i5 4690K
Karta graficzna geforce gtx 970
ram 16 gb DDR3

(nogginxx) #6

pomożesz? ;p

(krystian3w) #7

Szczerze to jak FPS ci nie spada, to bym się tym nie przejmował (chyba że grasz muli i z jakimś Discordem / Team Speak i zwiększone o 15 zużycie ramu powoduje “lagi”).

(nogginxx) #8

właśnie mam lagi jak se jeszcze na yt muzy słucham nw o co z tym chodzi

(lordjahu) #9

Ale w czym problem ? Wydajność spada czy klatki ?

(krystian3w) #10

Spróbuj może wyłączyć część dodatków co do YouTube nie wnosi nic (zostawić blocker reklam, jakieś ulepszacze YouTube - ja stosuje jeden do ustawienia niższej jakości obrazu (stary komputer to się nie da oglądać FHD, UHD)).

(nogginxx) #11

Problem w tym że to się stało tak nagle a normalnie to java zużywała mi 5-10%

(nogginxx) #12

I chciałbym się dowiedzieć czym jest to spowodowane ;p

(nogginxx) #13

To pomoże ktoś?

(lordjahu) #14

Być może problem leży w aktualizacji produktu ?
Możliwości jest strasznie dużo, a że nie są to skutki aż tak negatywne, nie ma sensu szukać.