Duże obroty i hałas wentylatora od procesora, jaka przyczyna

Witam

Wczoraj w moim komputerze Dell GX520 desktop wymieniłem paste termoprzewodzącą na procesorze Pentium 4 3,00GHz ponieważ troszke sie przegrzewał.Wyczyściłem także wentylator od procesora i wszystko chodzi lecz przy większym obciążeniu procesora wentylator bardzo szybko sie rozkręca i robi hałas przy którym długo nie idzie posiedzieć.Jak moge zmienić obroty wentylatora lub co mogło się stać ze wentylator że wentylator tak działa? Wcześniej tak nie chodził nawet przy jakimś wiekszym obciążeniu typu gra League of Legends ochodził o połowe ciszej.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Po pierwsze - czy po czynnościach których dokonałeś temperatura spadła? Jeżeli temperatura spadła a tylko wiatrak zaczął hałasować to zapoznaj się z tematem: http://majsterkowo.pl/jak-naprawic-glos … mputerowy/ bo może wyczyściłeś tylko łopatki? Zmniejszać obrotów chyba nie ma sensu bo wydaje mi się że może nie obroty wzrosły ponad normę tylko hałasuje pod obciążeniem co świadczyło by o uszkodzonym łożysku.

Temperatura spadła po 2h użytkowania komputera caly radiator i procesor był chłodny. Jak czyściłem wiatrak to tylko przejechalem go lekko odkurzaczem i tyle nic wiecej, a przed nałożeniem pasty wyciągłem procesor z gniazda więc moze to też byc problemem ?

podaj temperatury podczas obciażenia OCCT,PRIME95.

sprawdz obroty wentylatorów speedfan albo aida 64. i je podaj.

nie podałeś praktycznie żadnych informacji nic dziwnego że nikt ci nie pomógł.