Duże pingi co może być przyczyną

Mam internet z netii i od jakiegoś czasu jestem trochę niezadowolony. Internet chodzi wolno lub zarywa są duże pingi czasami dochodzi do 500 ms dzwoniłem i gość mi powiedział, że to jest wina tego że jest przez wi-fi i powiedział, że po kablu będzie lepiej ja się spytałem czy to może być wina kabla telefonicznego powiedział, że nie. Po kablu też są takie duże pingi.
Drugie pytanie u mnie pobieranie jest do 18 Mb/s a wysyłanie do 1Mb/s mieszkam miejscowość 40 tys mieszkańców. Czy lepiej zmieniac operatora ?

A czy w Twojej miejscowości są inne lepsze oferty?

Jest orange

A czy te dwie firmy oferują internet po światłowodzie? Czy znasz opinie innych użytkowników, jak oceniają usługi? Nie tylko jest ważne jaką prędkość ktoś ma w umowie i za ile, ale także, jak ta usługa faktycznie funkcjonuje. Nie warto wpadać z deszczu pod rynnę. Dobrze jest zbadać sprawę w okolicy.

Ja dawno temu korzystałem z usługi internetowej Netii (w technologii ADSL), ale Netia dzierżawiła wtedy miedziaki od TPSA (Orange). W umowie miałem 4Mb/s i tyle było faktycznie. Ale jak zaczęli namawiać na 20Mb/s po tych samych miedziakach, to przeniosłem się do Aster (obecnie UPC) na światłowód. Sąsiad informatyk przestrzegł mnie, że po miedziakach będzie poważny problem wyciągnąć powyżej 10Mb/s, i że nie warto się w to angażować, aby potem szarpać się z dostawcą. Od tamtej pory na światłowodzie od Aster/UPC mam tyle, ile w umowie. I pingi bardzo niskie.