Duże pingi, wolne ładowanie stron, tylko na jednym komputerze

Witam,

Od paru dni zauważyłem, że w losowych momentach występują problemy z łączem na moim komputerze. Na trzech innych laptopach oraz komórkach, wszystko działa odpowiednio, strony ładują się normalnie itd. Problem nie występuje od razu po włączeniu systemu, możliwe że w czasie gdy to piszę, wszystko działa jak trzeba a po chwili może się znowu posypać. W pewnym momencie gdy miałem owy problem, wylogowałem się z profilu i zalogowałem ponownie, przez kilka minut nie było problemu i znowu powrócił. Przed chwilą skończyłem skanowanie całego dysku przy użyciu Kaspersky Security Scan ale brak negatywnych wyników mimo, że od kilku dobrych lat nie używam anty wirusa.

Jak mogę to przetestować dokładniej? Jakie mogą być tego przyczyny?

Przeskanuj progr. Malwarebytes Anti-Malware http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/

Wyłącz laptopy, reset routera i modemu jak masz i sprawdź później internet tylko na tym kompie co ma problem - reszta wyłączona.

Brak wirusów.

Próbowałem, brak zmian.

Jak to laptop sprawdź go na innej sieci WIFI jak działa.

Zobacz, jak zachowuje się na połączeniu LAN.

Jak system W10 - zaktualizuj z WU na 100 % do najnowszej wersji.

Sprzęt masz na jakim CPU?

Wrzuć mi tu cały screen z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery sieci.

To PC, nie laptop. Podłączony do routera poprzez kabel. Windows 7, CPU Intel Core 2 Duo E8400.

No to na początek:

  1. zmiana gniazda dla kabla LAN na routerze
  2. wymiana kabla LAN na nowy
    3… może siada karta LAN i trzeba założyć inną na PCI, a integrę wyłączyć w biosie.

Próbowałeś odinstalować jej sterowniki z poziomu Programy, restart, czyszczenie systemu Ccleanerem i zainstalowanie najnowszych. WAŻNE: przy tych czynnościach kabel LAN odłączony od karty - podłączasz do karty na wyłączonym kompie po instalacji nowego sterownika

  1. Sprawdzę czy pomoże
  2. Trochę lat ten kabel ma więc czemu nie
  3. Karta zintegrowana, płyta ma niecałe 2 lata, wątpię żeby to było przyczną

Nie robiłem reinstalacji sterowników, ale zrobię w takim razie.

Nawet nowe się psuje - nie ma zasady.

Podpinanie i wypinanie kabla LAN zawsze na wyłączonym kompie.